Зазвичай голосування щодо бюджету країни на наступний рік у парламенті Італії — суто формальне. Адже прем’єр–міністр Сільвіо Берлусконі має переконливу коаліційну більшість, яка завжди беззаперечно підтримує уряд. Проте вчора все було інакше. Італія, яка є третьою економікою єврозони після Німеччини та Франції, опинилася у драматичній борговій ямі і має всі шанси повторити долю Греції. В очікуванні найгіршого, під час учорашніх вранішніх торгів індекси найбільших європейських бірж — Лондона, Франкфурта та Парижа — обвалилися більш ніж на 1%. Позавчора вартість нових кредитів для італійського уряду різко зросла у ціні на тлі політичної нестабільності у Римі, повідомляє Бі–Бі–Сі. Відсоткова ставка за 10–річними бондами підскочила до рекордної позначки з часу запровадження єдиної європейської валюти.
Італія і Європа перебувають в очікуванні відставки Берлусконі, але він віджартовується у властивому йому тоні, що «є прив’язаним до свого столу» і заявляє: «Я не розумію, хто розповсюджує чутки про мою відставку».
Але процес уже вийшов за межі чуток. Палата депутатів італійського парламенту нараховує 630 депутатських місць. Для схвалення бюджету Берлусконі треба заручитися голосами щонайменше 316 депутатів. Але дев’ятеро депутатів його власної партії «Народ свободи» вже перейшли в опозицію і відмовилися підтримати проект бюджету. Італійські аналітики прогнозують, що кількість бунтівників може зрости до 20.
Учора у першій половині дня нищівного удару по главі уряду завдав його головний коаліційний партнер, лідер «Північної ліги» Умберто Боссі. Він заявив, що його партія голосуватиме проти запропонованого проекту бюджету, а самому Берлусконі порадив негайно подати у відставку. Боссі навіть знайшов йому заміну: мовляв,уряд має очолити більш компетентний політик, яким є колишній міністр юстиції Анжеліно Альфано.