Вiдомий своїми авторитетними рейтингами американський часопис «Форбс» подав в останньому числі цьогорічний список 70 найвпливовіших осіб планети. Жодної несподіванки у тому, що першу сходинку посідає президент США Барак Обама, який посунув iз неї минулорічного лідера, главу КНР Ху Цзиньтао. А на другу дещо несподівано перемістився з торішнього четвертого місця прем’єр–міністр Росії Володимир Путін. Показово, що президент Росії Дмитро Медведєв посідає лише 59–ту сходинку списку, що свідчить про його справжнє місце у російській та світовій політиці. На третій позиції списку облаштувався зміщений iз першої китайський лідер Ху Цзиньтао.
Російський політолог та головний редактор журналу «Росія у глобальній політиці» Федір Лук’янов пояснив високу позицію Путіна у рейтингу наступним чином: «Звичайно, Ху Цзиньтао повинен бути у цьому рейтингу вище за Путіна. Але рiч у тiм, як особи, які укладають рейтинги, сприймають світ. Путін — це символ того, чого Захід підсвідомо боїться. Він фактично повернувся на посаду президента, нагадавши, що збирається залишатися у російській та міжнародній політиці ще як мінімум шість років. Усе змінюється, а Путін залишається».
У першу десятку лідерів також увійшли (місця з четвертого по десяте) канцлер Німеччини Ангела Меркель, засновник компанії «Майкрософт» Білл Гейтс, король Саудівської Аравії Абдалла бен Абдель Азіз, Папа Римський Бенедикт XVI, глава Федеральної резервної системи США Бен Бернанке, засновник соціальної мережі «Фейсбук» Марк Цукерберг та прем’єр–міністр Великої Британії Девід Камерон. Наймолодшим учасником списку є Марк Цукерберг, якому лише 27 років. Оскільки на долі світу можуть впливати не лише політики, то укладачі «Форбс» також внесли до нього двох представників кримінального світу: мексиканського мільярдера Хоакіна Гусмана Лоера, який очолює наркокартель «Сіналоа» (55–те місце) та Давуда Ібрагіма Каскара, главу одного з найвпливовіших злочинних угруповань індійського міста Момбай, якого підозрюють у фінансуванні екстремістів (57–ме місце). У рейтингу є шiсть жінок, включно з індійським політиком Сонею Ганді, держсекретарем США Хілларі Клінтон, главою МВФ Крістін Легард та президентом Бразилії Ділмою Руссеф, але цьогоріч зі списку випала його незмінна фігурантка, американська телеведуча Опра Уїнфрі, оскільки, на думку укладачів, вона втратила свої впливи.