Сьогодні у французькому курортному місті Канн на Лазуровому узбережжі розпочинається дводенний саміт «великої двадцятки», який у світових ЗМІ відомий під коротшою назвою G–20. Робочі групи, які організовують окремі зустрічі та загальні засідання лідерів 20 провідних промислово розвинених країн, прибули до Канна ще вчора–позавчора, а головні ді–йові особи прибувають сьогодні. Для них зарезервовано чотири кращі готелі на головній набережній Круазетт. Добова ціна номера–пентхауса у цих готелях коливається від 14,4 тис. до 24 тис. євро, а «скромніші» номери «для почту» можна зняти за 224—2800 євро за добу. Як правило, на цій набережній та в готелях «сяють» найбільші зірки кіно, а тепер оточені спецслужбами отелі «Мажестік», «Карлтон», «Грей д’Альбіон» i «Маріотт» окупували зірки з іншої опери. Місцеві мешканці оцінюють «важливість» гостя за кількiстю супердорогих машин у його кортежі. Усі ці «шишки» прибули до Канна, щоб потурбуватися про долі бідних та принижених. У фантастичні суми виливається також охорона «піклувальників». А заходи безпеки у місті просто безпрецедентні: у морі сидять аквалангісти, у каналізаційних люках встановлено відеокамери, а вулиці патрулюють міношукачі з собаками. Охорона учасників саміту стала найбільшою в історії Франції антитерористичною операцією.
Головні зустрічі респектабельних гостей відбуватимуться в Палаці фестивалів, у якому звично проводять Каннський міжнародний кінофестиваль та міжнародні музичні торги МІДЕМ. У ньому ж організовано прес–центр для 1500 провідних представників світових ЗМІ, які висвітлюватимуть перебіг саміту. Оскільки неодмінних на таких міжнародних зустрічах антиглобалістів не пустили до Канна з міркувань безпеки, то вони чисельністю приблизно 10 тисяч облаштувалися у сусідній Ніцці, яка розташована за 30 кілометрів на схід від Канна і де з вівторка проводять «Народний» саміт, на якому прості люди з усіх куточків Європи можуть розповісти про несправедливість та страждання.
Кожен зi світових лідерів прибув iз власними проблемами. Президент США Барак Обама має намір обговорити з європейськими лідерами іранську ядерну програму та питання боротьби з тероризмом. Європейцям не до тероризму, бо валиться зона євро та й сам Євросоюз. А Аргентина та Бразилія наголошуватимуть на вирішенні конкретних невідкладних економічно–соціальних проблем. Тобто майже за прислів’ям: «Що у кого болить, той про те й говорить». Охоплена найбільшою фінансовою кризою Греція взагалі сумнівається, що на саміті в Канні буде досягнуто хоч якогось успіху. Китайський лідер Ху Цзиньтао прибуває до Канна з гаслами підсилення співробітництва та сильного і стабільного зростання економіки, тобто «хлопці, давайте жити дружно». На зустрічах такого типу немає якоїсь обов’язкової програми, тому й обов’язкових конретних рішень не слід очікувати.