Третій день у столиці проходить антитютюнова кампанія, організована молоддю з Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» і проекту «Київ без тютюнового диму». Цього разу активісти озброїлися наліпками з інформацією, в яких місцях не можна курити, та відповідними посиланнями на законодавство. Їх видають усім охочим в офісах організацій, що підтримали ініціативу, — Інститутi медіа–права, Громадянськiй службi «Свідомо», Центрi громадянських свобод та Молодіжному націоналістичному конгресi. Наліпки трьох видів — «У парках та скверах курити заборонено», «У під’їздах житлових будинків курити заборонено» і «На зупинках громадського транспорту і в 50–метровій зоні навколо них курити заборонено».
«Наш проект — соціальний, без символіки і політики. У принципі, встановленням цих знаків мала б держава займатися, — говорить «УМ» Олена Дуб, координатор проекту «Київ без тютюнового диму» з Інституту медіа–права. — Сьогодні другий день роботи кампанії, але дві третини наліпок уже розійшлося (тираж 4 000). І, судячи з того, яких наліпок беруть більше, людей турбує куріння на зупинках транспорту та в під’їздах».
«Головна проблема і, власне, головна мотивація проведення подібних акцій у тому, що громадяни часто просто не знають, де вони мають право дихати чистим повітрям, — каже «УМ» Тарас Шевченко, директор проекту «Київ без тютюнового диму». — Наприклад, у парках заборонено курити рішенням Київради. Впевнений, що більшість киян не знає про таку заборону, навіть курці, які порушують права інших. Має бути інформаційна кампанія. Ми працювали з Київрадою і підготували проект рішення, аби заслухати звіт адміністрації про те, яким чином виконують рішення Київради, яку роботу провели структурні підрозділи. Але, на жаль, Київрада не підтримала нас, може, підтримає пізніше. Ми ж не бачимо системного погляду з боку держави і самоврядування. Певним зрушенням можна вважати хіба що позначки на зупинках, які з’являються після переобладнання табличок про те, що в 50–метровій зоні курити не можна...».