ЮНЕСКО — організація світової культурної спадщини ООН — опинилася в центрі скандалу. Позавчора двома третинами голосів вона прийняла у свої лави Палестину, яка, таким чином, стала 195–м членом цього підрозділу ООН. За прийом Палестини у члени ЮНЕСКО проголосували делегації 107 країн світу, 14 виступили проти (серед них — США, Німеччина, Канада, Румунія, Литва), 52, в тому числі й Україна, утрималися.
Переважна більшість учасників 36–ї генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі, на якій було ухвалено це історичне рішення, стоячи привітала результат голосування оплесками та вигуками «Хай живе Палестина!». Палестинський міністр закордонних справ Ріяд аль–Малікі не приховував свого задоволення.
Оскільки офіційний Вашингтон незмінно залишається тією собакою, якою крутить ізраїльський хвіст, реакція опонентів такої ухвали була миттєвою — США припинили фінансування культурно–освітнього підрозділу ООН.
Американський внесок забезпечує одну п’яту бюджету ЮНЕСКО. Вашингтон під диктатом Ізраїлю вважає, що визнання державності Палестини на рівні ООН може зашкодити відновленню мирних перемовин на Близькому Сході, хоча більшість країн світу дотримуються протилежної думки. Не викликає сумнівів, що Вашингтон усіляко блокуватиме набуття Палестиною повноправного членства в ООН, на яке автономія претендує.
Речник Держдепартаменту Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон негайно припиняє фінансування ЮНЕСКО, тобто організація не отримає ті 60 мільйонів доларів, які США мали перерахувати їй цього місяця. Загалом, річний внесок США у фонд ЮНЕСКО становить 80 мільйонівдоларів. У зв’язку з демаршем США організація буде змушена згорнути окремі програми.