Після повернення з України, яку відвідував з державним візитом наприкінці жовтня, емір Катару, шейх Хамад бен Халіф аль–Тані оголосив, що у 2013 році його країна проведе перші у своїй історії демократичні вибори. За словами шейха, його піддані зможуть обрати членів Консультативної ради при емірові — це такий собі парламент, який, щоправда, може лише давати рекомендації виконавчій владі, а не ухвалювати законодавчі рішення.
«Ми вирішили провести вибори до Консультативної ради у другій половині 2013 року, — повідомив бен Халіф аль–Тані. — Ми знаємо, що всі ці кроки необхідні для того, щоб побудувати сучасну державу Катар, і щоб катарські громадяни мали можливість відповідати випробуванням нового часу та власноруч будувати державу. І ми впевнені, що народ упорається з цією відповідальністю».
Катар — держава з абсолютною монархією. Уся влада в країні належить еміру та його родині. Водночас шейх Хамад, який прийшов до влади 1995 року в результаті палацового перевороту (мирно усунув iз престолу власного батька), вважається одним із найбільш прогресивних і успішних арабських правителів. Прийшовши до влади, Хамад залучив до нафтогазового комплексу країни іноземні інвестиції й перетворив Катар на провідного експортера зрідженого газу. Крім того, шейх подарував народу Конституцію, а жінкам — право голосу, водити авто і навіть обирати одяг. Під його керівництвом Катар став найбагатшою країною мусульманського світу. Торік економіка країни з населенням близько 300 тисяч осіб зросла майже на 20 відсотків.
При цьому емір не відмовляється й від багатьох традицій. Наприклад, утримує гарем із трьох дружин. Щоправда, на публіці з’являється (з відкритим обличчям) лише одна з них — Моза. Вона очолює Національний фонд з розвитку освіти, науки і техніки, а також входить у сотню найвпливовіших жінок світу за версією журналу «Форбс».