Оскільки лівійці — мусульмани, західнохристиянське свято Всіх святих, а відповідно й «ніч нечисті» — Хелловін — вони не відзначають. Проте у ніч на 1 листопада мешканцям колишньої Лівійської Джамахірії було що святкувати. 31 жовтня рівно о 23:59 за місцевим часом НАТО завершило операцію в колишній вотчині Муаммара Каддафі. Цьому рішенню передувало голосування у Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй, під час якого всі 15 членів Радбезу одностайно висловилися за скасування зони заборони польотів над Лівією.
Після аналогічного голосування, коли РБ ООН санкціонувала «всі необхідні заходи» для «захисту лівійського цивільного населення», Північноатлантичний Альянс 19 березня цього року почав операцію «Об’єднаний захисник». Упродовж семи місяців військові літаки НАТО здійснили більше 26 тисяч вильотів, з них під час 9,6 тисячi було завдано бомбових ударів по силах тодішнього очільника Лівії Муаммара Каддафі. Авіація НАТО знищила більше 1000 танків, бойових машин та артилерійських одиниць. Не обійшлося й без численних людських жертв. Хоча водночас Альянс супроводжував постачання до Лівії 2,1 тисячі партій гуманітарної допомоги.
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, який учора несподівано завітав до Лівії з візитом, заявив, що ця операція Альянсу була однією з найуспішніших у його історії. «Ми створили умови, щоб лівійський народ самостійно визначав своє майбутнє», — заявив генсек, додавши, що операція НАТО «попередила насилля та врятувала велику кількість життів».
Хоча формально оголошено про закінчення операції, присутність західних країн у Лівії, ймовірно, збережеться ще впродовж тривалого часу. Лівійський представник в ООН повідомив, що Перехідній національній раді потрібно більше часу для оцінки потреб нової влади у галузі безпеки. Для цього у країні залишиться невелика група військових радників НАТО.