Ну що ще, скажіть, потрібно одному з найбільших лідерів вітчизняного ринку, коли добре організована структура, національне визнання і навіть довіра споживача стають формулою успішного бізнесу? Проте є, так би мовити, ще один незаперечний критерій, який би робив сьогоднішній бізнес людянішим, — меценатство. Долучилася до благородної справи і група компаній «Фокстрот», проект якої — «Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен» — отримав визнання ЮНЕСКО.
Одна з дванадцяти різногалузевих компаній, які входять до складу групи «Фокстрот», компанія «Арт блюз» взялася за популяризацію національного художнього мистецтва, пошук, відкриття, просування талановитих художників та поширення інформації про світовий арт. Проект здійснюється поетапно і розрахований на п'ять років. Перший етап — вихід альбому-каталогу «Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен». Другий етап був пов'язаний з проведенням масштабної виставки в червні 2003 року «Сучасне українське професійне декоративне мистецтво. Трансформація образу», де було представлено понад 1000 експонатів з художньої кераміки, скла, текстилю, металу, дерева. Ця виставка ввійшла до списку найвагоміших культурно-мистецьких акцій початку ХХІ століття. Ну а виставкою у Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО з нагоди 50-річчя членства України в ЮНЕСКО у травні цього року група компаній «Фокстрот» завершила третій етап грандіозного арт-проекту.
Відомий мистецтвознавець, номінант Національної премії імені Т.Г. Шевченка, автор ідеї та куратор арт-проекту Зоя Чегусова засвідчила: «Проект має репрезентувати Україну світовому загалу як цивілізовану та високорозвинену державу, насамперед у культурному контексті». Пані Чегусова зізналась, що організувати виставку було вкрай тяжко, оскільки Париж є столицею світового мистецтва, тут безліч високопрофесійних виставок і конкурувати надзвичайно складно. Проте організатори ризикнули, представивши на виставці понад 200 робіт українських митців.
І недаремно. Сьогодні проект «Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен» взято під патронат Президента України. А нещодавно Леонід Кучма отримав листа від Генерального директора ЮНЕСКО Коїширо Матсуури з вдячністю за покращення відносин між Україною та ЮНЕСКО, за високоефективну діяльність організацій, зокрема групи компаній «Фокстрот», найщиріші побажання якій були висловлені ним у знак подяки на виставці у Парижі.
Олександр СУПРУНЕЦЬ.