Наступний рік ознаменується президентськими виборами одразу в двох світових державах–гегемонах: Росії та Сполучених Штатах Америки. Якщо з першими все зрозуміло — там президента вже призначили, то у США боротьба за головне владне крісло кипітиме не на життя, а на смерть. Опозиційна Республіканська партія ще не обрала кандидата, який змагатиметься з чинним главою держави Бараком Обамою за президентську булаву. Але хоч би хто ним став, одним з аргументів антипрезидентської критики може стати… ставлення Обами до Росії.
Голова Палати представників Конгресу США, республіканець Джон Бейнер, учора гостро розкритикував господаря Білого дому за політику «перезавантаження» відносин із Росією. У Республіканській партії переконані, що це суперечить цінностям та інтересам Сполучених Штатів. «США повинні наполягти на тому, щоб Росія «перезавантажила» свою власну політику. Якщо для цього доведеться показати зуби, Палата (представників) готова схвалити необхідні заходи», — заявив Бейнер.
За його словами, реакція російської сторони на «перезавантаження», ініційоване Обамою після приходу до влади 2008 року з метою покращити відносини з Москвою, «нітрохи не поступається спробі відновити міць і вплив радянських часів». Також республіканець заявив, що США не повинні надавати згоду на членство Росії у Світовій організації торгівлі, доки Москва не врегулює територіальну суперечку з Тбілісі, що стосується статусу Абхазії і Південної Осетії.
До «антикремлівського» спічу голову нижньої палати Конгресу, який висловив популярну в його партії думку, спонукали нещодавні «ротації» в російському керівництві, тобто оголошення про те, що наступним президентом Росії знову стане Володимир Путін, а Дмитро Медведєв займе його крісло на чолі уряду.
«Незабаром Росію офіційно очолить людина, відома своєю ностальгією за радянськими часами. Тож саме час запитати, чи збирається адміністрація Обами переглянути свою політику щодо РФ» — наголошують у Республіканській партії.
А тим часом у Росії триває не менш активна, але суто «показушна» виборча кампанія. Яка полягає передусім в окремих або й спільних поїздках двох лідерів у регіони, спілкуванні з дітьми–ветеранами–«простими росіянами» тощо. Учора президент Медведєв і прем’єр Путін відвідали Ставропольський край, де подивилися на збирання врожаю кукурудзи в сільськогосподарському підприємстві «Батьківщина», спробували місцевих «сємок» (соняшникового насіння) і покаталися на комбайнах. Зрозуміло, поруч із кожним з учасників правлячого тандему сидів досвідчений комбайнер, але керували своїми машинами Медведєв і Путін самостійно.
По завершенні акції московські очільники відзвітували журналістам: зібрали по 6 тонн урожаю. Путін зазначив, що йому сподобалося працювати на комбайні, а Медведєв заявив: комбайн дуже хороший, але не без вад.