У Тернополі презентували Статут територіальної громади міста, роботу над яким (за сприяння відомого Фонду «Відродження») численна група громадських активістів вела досить тривалий час. Один iз керівників проекту, голова молодіжного об’єднання «Нівроку» Володимир Ханас, назвав новоявлений збірник територіально–громадських норм «міською Конституцією». «Створення статуту є спробою самоорганізації громади, бо через нього вона отримала узаконений спосіб впливу на управління містом», — сказав він під час презентації.
У документі справді все грамотно «розкладено по поличках». І пересічним громадянам, можливо, дійсно буде цікаво дізнатися, приміром, яким чином вони можуть взяти участь у засіданні сесії чи виконкому міської ради. Для влади ж чи не найголовніша новація Статуту міститься у сьомому розділі під назвою «Відкритість у діяльності органів місцевого самоврядування Тернополя», де чорним по білому прописано, що міська рада повинна мати офіційні аккаунти «в нових медіа та соціальних мережах, зокрема, у «Твіттері», «Фейсбуці», «Ютубі».
Чи вдасться це реалізувати і з якою результативністю — покаже час. Нещодавно, до речі, блоги перших керівників міста й області з’явилися на інтернет–сайті однієї з місцевих газет.