Надійно освоївши соціальні мережі Facebook та «Вконтактє» i завівши собі ще кілька сайтів, в УПЦ Московського патріархату загорілися новою ідеєю, як поліпшити зв’язок священиків із парафіянами. До наступного свята Миколая чи, в крайньому разі, Різдва УПЦ МП обіцяє відкрити цілодобову всеукраїнську «гарячу» телефонну лінію. Як пояснюють самi церковники, «аби люди, які не мають часу відвідувати храм або просто фізично цього не можуть зробити», мали можливість отримати духовну настанову від священнослужителів чи вихованців семінарій, що працюватимуть у церковному call–центрі.
Про новинку вчора на прес–конференції розповів прес–секретар УПЦ МП отець Георгій Коваленко. Й одразу запевнив, що про відпущення гріхів у телефонному режимі, як про це написали деякі ЗМІ, не може йтися: «неможливо сповідуватися по телефону, причащатися по телевізору, вінчатися в інтернеті». Та й саму ідею call–центру, за словами панотця, патріархат узяв на озброєння через журналіста, який не зрозумів слова Георгія Коваленка і запустив «качку».
Водночас Коваленко зазначив, що ще не знає, чи коштуватиме хвилина духовної розмови грошей. Мовляв, безкоштовно буде, якщо профінансують благодійники. «Якщо ж їх не знайдеться, церква зробить усе для того, щоб плата була такою, яку зможе внести будь–яка людина. Крім того, не важливо, до якої конфесії належить той, хто телефонує, — для бесіди цієї інформації не потрібно», — запевнив отець Георгій. Церковники вже приблизно підрахували вартість запуску телефонного центру: близько 100 тисяч «у.о.» піде тільки на техніку і ще 100 тисяч гривень щомісяця — на утримання.
Для користувачів «айфонів» Коваленко теж обіцяє поліпшення в духовному житті. «Буде розроблено різні програми. Буде піктограма, картинка така, — показує свій сенсорний телефон, — і там — написана сучасною мовою інформація про духовні читання дня. Можливо, і проповідь дня, й історична подія дня — де відкрився храм, де народився релігійний діяч. Також планують аудіодоповнення, розклад роботи храмів».
На жартівливе запитання журналістки, чи планують у Московському патріархаті розробити ще й гру для телефонів, де можна буде вибирати святого і проходити рівні, отець Георгій серйозно відповів: «Якщо це для молоді — сподіваюся, це робитимуть під керівництвом церкви молоді люди. В нас є молодіжний рух «Молодь небайдужих», і там є проекти цікаві. Якщо вони матимуть таке бажання — ми надамо їм можливість».
ДО РЕЧІ
УПЦ МП хоче запровадити у школах православну освіту й відкрити у Києві університет. Для цього священики навіть готові по–своєму розтлумачити Конституцію, яка засвідчує відокремленість держави від церкви. «Ми намагаємося не змінювати Конституцію, а привернути увагу. Слова про відокремлення церкви від держави влада досі розуміє в радянсько–атеїстичному сенсі, коли йдеться про повну заборону церкві мати власні ВНЗ, школи, повноцінно співпрацювати з державою над вихованням і освітою людини», — зазначив Георгій Коваленко в коментарі радіо «Свобода».