На шляху Росії до СОТ залишилася тільки Грузія
Росія і Євросоюз узгодили останні розбіжності в процесі приєдання РФ до Світової організації торгівлі. Як повідомляє ІТАР–ТАКС, про це сказано в заяві єврокомісара з торгівлі Карела де Гюхта. «Ми досягли угоди з останніх двосторонніх питань, що досі залишалися невирішеними, і таким чином відкрили шлях для вступу Росії до СОТ до кінця цього року», — сказано в документі.
Водночас Гюхт наголошує, що тепер «залишилося дуже мало часу для досягнення двосторонньої угоди між Росією і Грузією», і закликає обидві сторони «продовжувати зусилля з пошуку компромісу». За словами єврокомісара, ЄС готовий надати будь–яку необхідну підтримку, щоб допомогти врегулювати цю проблему.
Грузія залишається єдиною перепоною на шляху до вступу РФ у СОТ. Основна вимога Тбілісі — замінити російських прикордонників на кордонах Росії з Абхазією і Південною Осетією на міжнародних спостерігачів. Напередодні черговий раунд грузино–російських переговорів з цього приводу завершився безрезультатно. Наступна зустріч делегацій відбудеться через кілька днів. Переговори про вступ Росії до СОТ тривають уже 17 років.
У Росії знизять прохідний бар'єр
Президент Росії Дмитро Медведєв підписав закон про зниження прохідного бар'єру на виборах до нижньої палати парламенту з семи до п'яти відсотків. Закон набуває чинності 1 січня 2013 року. Таким чином, на нинішніх виборах у Держдуму, які відбудуться 4 грудня, як і раніше, діятиме 7–відсотковий прохідний бар'єр. Наступні чергові парламентські вибори у відбудуться 2016 року. На думку Медведєва, який ініціював зниження прохідного бар'єру, це має розширити представництво політичних сил у парламенті. Нагадаємо, після підвищення планки до 7% у 2005–му до Держдуми пройшли чотири партії — «Єдина Росія», КПРФ, ЛДПР і «Справедлива Росія». Правлячі «єдинороси» отримали конституційну більшість. Загалом у РФ діє сім офіційно зареєстрованих партій.
Угорці знову повстають
Десятки тисяч людей вийшли на антиурядову демонстрацію в Будапешті минулої неділі. Як повідомляє «Франс пресс», учасники мітингу протестували проти «антидемократичного і несправедливого режиму» консервативного прем'єр–міністра Віктора Орбана, прихід якого до влади «ознаменував падіння демократії в Угорщині». Демонстрацію було приурочено до 55–ї річниці Угорського повстання. Восени 1956 року угорці зробили спробу скинути соціалістичну владу, але ці виступи жорстоко придушили радянські війська.
Назарбаєв найняв Блера за $12 млн.
Колишній прем'єр–міністр Великої Британії Тоні Блер разом із командою своїх експертів проводитиме економічні реформи в Казахстані. Як повідомляє британська газета «Телеграф», на цю роботу Блера найняв казахстанський президент Нурсултан Назарбаєв, що керує державою вже 20 років. За послуги британський експерт отримає 8 млн. фунтів (понад 12 млн. доларів).
Після відставки з посади прем'єра Тоні Блер зайнявся консультаціями, на чому вже заробив, за різними оцінками, від 20 до 50 млн. фунтів. Серед його клієнтів — банк JP Morgan, страхова група Zurich Financial Services, уряд Кувейту та інвестиційний фонд Абу–Дабі Mubadala.
В Індії завалився міст: 34 жертви
Щонайменше 34 людини загинуло й понад 100 отримали поранення в результаті трагедії, що сталася в місті Баджанбарі на сході Індії. Усі вони зібралися на підвісному дерев'яному мосту, щоб послухати виступи місцевих політичних лідерів. Міст не витримав і завалився в річку. За прогнозами медиків, кількість жертв може зрости, бо багато постраждалих — у дуже важкому стані.