Низку креативних пропозицій озвучив днями керівник обласної міліції Херсонщини Валерій Литвин. По–перше, генерал–майор міліції вважає, що було б добре, якби дільничних інспекторів міліції у сільських районах обирали місцеві жителі, як і голів селищних рад. Бо тоді б дільничні відповідальніше ставилися до своєї роботи, а селяни більше довіряли своїм обранцям у погонах. Пан Литвин разом із керівництвом Херсонської облдержадміністрації навіть планує звернутися з цією законодавчою ініціативою до Верховної Ради.
«Зараз розробляється положення про функціонування селищних відділень міліції в районах із кількістю особового складу не більше п’ятнадцяти осіб. Причому дільничні проживатимуть і працюватимуть на закріплених територіях, — пояснює генерал Литвин. — Такий експеримент дозволить скоротити витрати на утримання адміністративного персоналу в райвідділах і підвищити ефективність роботи дільничних інспекторів».
Друга ініціатива правоохоронців Херсонщини — створення екологічної міліції і відповідного підрозділу прокуратури. Валерій Литвин знову ж таки заручився підтримкою «губернатора» Миколи Костяка, разом iз яким клопотатиме щодо екологічної міліції перед главою МВС Анатолієм Могильовим. Нова структура, за словами головного міліціонера області, контролюватиме санітарне становище в регіоні та вирубування лісу, виявлятиме порушення правил благоустрою, здійснюватиме нагляд за роботою інспекторів рибоохорони, працівників СЕС тощо.
«Ми хочемо створити спеціальний спецпідрозділ, оперативний, який займатиметься всім цим. Адже люди, які ходять на риболовлю, радіють і кажуть, що правильно зробили, що розігнали рибоохорону. А то вже на вудку неможливо зловити й карася, — каже генерал. — Я думаю, що наша область однією з перших в Україні матиме таку міліцію, і вже наступного року ми говоритимемо про якісь результати».
«Губернатор» Микола Костяк додає, що екологічна міліція також опікуватиметься станом гирла Дніпра, якістю питної води в частині розслідування фактів скидань стічних вод в Інгулець підприємствами Дніпропетровської області тощо.
Третю ініціативу генерала Литвина реалізувати найлегше: вже до кінця жовтня облуправління міліції обіцяє запустити систему відеоспостереження за складними у кримінальному плані ділянками Херсона. Наразі в місті встановлено десять відеокамер, але лише в центрі. Натомість до кінця року в різних районах обласного центру працюватиме близько сотні відеокамер. Усі трансльовані в режимі онлайн події з кожної камери записуватимуть i зберігатимуть не менше тижня на спеціальних носіях.
Херсонські правоохоронці вказують, що аналогічні системи відеоспостереження поки що є лише в Києві й Луганську. Херсон стане наступним. У яку суму платникам податків обійдеться така система, генерал Литвин не уточнив.