Нагадаємо, звання Героя України було присвоєно донецькому поету Борису Білашу «за визначний особистий внесок у збагачення національної культурно–мистецької спадщини, багаторічну плідну творчу діяльність» ще цього року, до Дня незалежностi. Цей факт обурив громадськiсть. У вересні до Вищого адміністративного суду надійшла скарга від невідомого позивача з вимогою до Президента скасувати дію указу про присвоєння Білашу звання. Проте вже 6 жовтня суд відмовив у задоволенні скарги, пояснивши тим, що присвоєння звання «не стосується самого позивача і не зачіпає його прав, свобод чи інтересів».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що указ видано з порушенням статті 6 закону «Про державні нагороди України», згідно з якою звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення. Позивач висловив сумнів щодо того, що Білаш є громадянином України і зробив видатний героїчний вчинок або видатне трудове досягнення.
Звісно, не можна заперечити тих фактів, що колишній народний депутат від Партії регіонів, поет і письменник Борис Білаш є членом Національної спілки письменників України, автором більше 30 книг, що виходили у видавництвах Донбасу, Києва, Москви, лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Колесо Золотої Фортуни», до того ж він ще й заслужений працівник культури. Утім, чи відповідає якості та рівню творчості кількість нагород і регалій Білаша?
Найвiдомiше з його творiнь — вiрш iз такою строфою:
«Если стану я нардепом,
Обеспечу свой народ
Салом, яйцами и хлебом.
Пусть потешит свой живот».
«Тут немає навіть що коментувати і чому дивуватися. Я відразу сказав, ще після того, як забрали звання Героїв у справжніх лицарів держави, на крові яких зростала наша незалежність. Влада повністю дискредитувала це звання. Його для мене більше не існує», — зазначив у коментарі «УМ» заступник голови Національної спілки письменників України Василь Шкляр.