Свято миргородської свині, заплановане в цьому курортному місті на Полтавщині на 15—16 жовтня, обійдеться без «свинячої кориди» — забивати тварин на очах у всіх уже не будуть. За словами представника оргкомітету фестивалю Євгенії Гулої, конкурс жилувальників довелося відмінити через протести дніпропетровських активістів організації захисту прав тварин.
«Ми вважаємо, що фестиваль, який відбудеться у Миргороді, — антигуманний і жорстокий. На «Святі свині» м’ясники змагатимуться в обробленні туш, а глядачі — в поїданні страв зі свинини. Конкурс з оброблення свинячих туш може негативно вплинути на психіку дітей, які стануть свідками цієї події», — розповіла УНІАН організатор майбутньої акції протесту Тетяна Гончаренко. Захисники тварин пообіцяли прибути до Миргорода на «свиняче шоу» і провести акцію протесту.
Організатори фестивалю дізналися про такі наміри зі ЗМІ, жодних офіційних «нот протесту» до них не надходило, проте вирішили перестрахуватися й прибрати криваві видовища з програми.
За словами Остапа Самарського, представника прес–служби фестивалю, конкурс розробників напівтуш мав проходити для вузького кола фахівців та у спеціально обладнаних приміщеннях. «Загалом же такі акції протесту можуть бути вигідні фірмам, які завозять свинину в Україну, — переконаний пан Остап. — Миргородська порода вирощується не на комбікормах, а має випасатися. Такі свині повільніше набирають вагу, проте їхнє м’ясо вважається елітним, а бекон (сало з прожилками товщиною в 4 см) — одним iз найкращих у світі. На фермах, де тварин вигодовують на біодобавках, їх забивають промисловим способом, у результаті якого в сало потрапляє кров, і його зовсім викидають, а м’ясо вжарюється вдвічі. У нас є негарна тенденція: ми вивозимо з України елітну свинину, а ввозимо дешеву й малоякісну зарубіжну. Організатори фестивалю хотіли б, щоб українці не забували, якими на смак мають бути страви зі справжньої свинини», — розповів «УМ» пан Самарський. До речі, цьогорічне «Свято свині» приурочене до 70–річчя офіційного визнання миргородської рябої свині окремою породою.
Для пересічного глядача фестиваль не збіднів через відсутність «оргії забійників». У програмі, крім традиційного ярмарку, де люди зможуть запастися м’ясом, буде також дегустація 70 страв зі свинини, сала та копченостей, живе пиво, майстер–класи від кухарів, конкурс на поїдання м’ясних страв, свинячі перегони, циркові виступи тварин та споглядання різних порід «п’ятачкових» у своєрідному зоопарку. Вхід коштуватиме 30 грн.