Менді — давнє мистецтво розпису тіла хною. Власне, саме слово «менді» є другою назвою хни — фарби, виготовленої з виду рослин, що проростають в Індії, Пакистані та Північній Африці. Це швидкий, безболісний і найбезпечніший спосіб зробити собі татуювання, причому воно тимчасове, тому батьки можуть бути спокійними, якщо ви раптом прийдете з «малюнком». Сьогодні це мистецтво широко розповсюджене в усьому світі, особливо в Індії та країнах Сходу.
Але й Україна не лишилася осторонь цього захоплення. Аліна Єлічкіна вже декілька років малює таємничі візерунки собі та своїм друзям. Дівчина розповіла «УМ», що ця традиція народилася в Індії, де багато обрядів із цим пов’язано.
— Є навіть так звана «ніч» хни, коли жінки розмальовують собі руки та ноги. Чим яскравіший візерунок, тим кращим має бути життя у його власниці. До речі, в Індії жінка звільняється від домашньої роботи, поки ходить з «татуюванням». Менді — це суто для жінок, оскільки додає дівчатам більшої жіночності та таємничості. Відомо, що натуральна хна має рудий колір, інколи зустрічається чорний, але в ньому можуть бути хімічні домішки. Їх додають щоб отримувати різні кольори та відтінки, але вони можуть викликати подразнення, тож треба бути обережним. Натуральна хна не шкідлива, вона взагалі має антисептичні властивості. Наноситься вона на шкіру і змивається протягом двох тижнів.
Аліна ніколи не повторює візерунки. Вона малює завжди так, як відчуває людину. Зазвичай це рослинні орнаменти, які не мають гострих кутів, для того щоб «пом’якшити» людину, її енергетику та навколишнє середовище. Окрім суто декоративного призначення, за словами дівчини, «малюнки «працюють» як обереги від злих сил та талісмани на удачу». Так, одна її подруга після нанесення малюнка пішла влаштовуватись на роботу. Керівника фірми зацікавив візерунок, він здався йому креативним, а оскільки компанія працює в такому напрямі, то це стало їй тільки плюсом і її взяли на робоче місце.
— Та й по собі знаю, що менді додає рішучості, впевненості. Як намічається важкий тиждень, я одразу роблю собі візерунок, який мене і заспокоює, і працює як захист, як символ того, що ніхто мене не може зламати чи вплинути на мене.
Цікаво, що Аліна не збиралася цим серйозно займатися, але «коли всі мої знайомі почали мене просити зробити їм малюнок, стала відповідальніше до цього ставитися. Бо вони теж відчули цю неповторну магію менді, коли відчуваєш себе особливим».