Лише третина українців (а точніше — 31, 9%), зазнавши протиправних дій, зверталися до міліції, решта шукали захисту у друзів та родичів (понад 25%), у судах (8,2%) або мовчки ковтали образу і не прохали про захист державної машини. Коментуючи ці дані останнього соціологічного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна 8—10 жовтня, директор департаменту комунікацій цієї установи Володимир Застава класифікував їх як «небезпечну тенденцію». «Головним принципом цивілізованого суспільства є захист прав людей. І якщо така велика кількість людей не хоче звертатися до міліції, то перемогти злочинність просто неможливо», — констатував соціолог.
Загалом 78,4% людей, які взяли участь в опитуванні, вважають рівень злочинності в країні високим. Якщо порівнювати з минулорічними подібними соцдослідженнями, можна констатувати: криміналізація життя в Україні, на думку її громадян, суттєво зросла. Та й соцопитування, про яке йдеться зараз, показало, що майже половина українців (49,2%) певні, що за останній рік рівень злочинності зріс, і лише 4,9% вважають, що він знизився.
Наші співвітчизники переважно — 80,3% відсотка — не мають травматичної зброї та інших засобів самооборони, але 45,6% хотіли б їх мати. А 34,7% українців є, напевно, велетнями, силачами чи майстрами з силових видів спорту — вони заявили, що не потребують ніяких пістолетів iз гумовими кулями чи газових балончиків.
Соціологічні заміри було проведено по свіжих слідах одеської НП, коли міліція довела свою цілковиту непрофесійність у невдалих спробах нейтралізувати групу з трьох кілерів.