Жахлива подія сталася в промисловій зоні Тернополя, на вулиці Текстильній, де знаходяться склади та ангари багатьох приватних фірм. У комунікаційний колодязь 24–метрової глибини на території однієї з таких — ПП «Яворина» — і спустилися рано–вранці один за одним двоє молодих робітників, аби виконати наразі невідоме завдання невідомої особи. На глибині обидва робітники за лічені хвилини втратили свідомість, відтак рятувальникам МНС, яких викликали на допомогу, аби витягти їх, довелося лише констатувати смерть. У важкому стані потрапив того ж дня до реанімації і один iз рятувальників — 23–річний старший лейтенант Ростислав Манащук, який першим поліз у злощасну «трубу» на порятунок. Через півдоби хлопець помер у лікарні. Чому так сталося, якщо причиною загибелі всіх трьох називають скупчення на дні колодязя отруйного «болотяного» газу метану, а покійний рятувальник, за свідченням прес–служби обласного управління МНС, був у повному спорядженні, з кисневим балоном та маскою, залишається незрозумілим.
Дивно і те, що в усіх компетентних службах, навіть в управлінні МНС, де зазвичай охоче йдуть назустріч журналістам, відмовились давати детальніші коментарі НП аж до закінчення усіх перевірок та експертиз. Досі, наприклад, не названо імен ні керівників фірми, де працювали загиблі робітники, ні тих, хто послав їх у підземелля такої глибини з порушенням елементарних правил безпеки. За інформацією з неофіційних джерел, відповідальні особи просто втекли зі свого робочого місця, довідавшись про загибель робітників, і знайти їх поки що не вдається.
У прокуратурі Тернополя, яка проводить перевірку обставин інциденту, «УМ» повідомили лише те, що смерть людей спричинив таки газ, причому є підозра що, окрім метану, у глибині колодязя був ще якийсь наразі невідомий газ, а НП кваліфіковано як нещасний випадок на виробництві. Усі входи на територію, де все сталося, перекриті та опломбовані.
Для інформації: «болотяний газ» — це газ із дуже слабким неприємним запахом, який виділяється з дна стоячих водойм у результаті гниття решток тваринного чи рослинного походження. Людину здатний вбити майже миттєво. Щоб убезпечити себе, необхідно знаходитись у місцях його можливої появи у протигазі чи респіраторі.