Стандарти «напівдемократії» в українському виборчому процесі фактично визнані нормою: позавчора Центральна виборча комісія підтвердила результати довиборів у 136-му окрузі, відмовившись таким чином задовольнити скаргу кандидата в народні депутати Володимира Рондіна.
Як уже розповідала «УМ», «зелений» депутат Одеської міськради Рондін, який вважався одним із двох ставлеників влади, 30 травня програв ще більш провладному заступникові «губернатора» Антонові Кіссе. Однак, на думку пана Володимира, порушень, зафіксованих у день виборів, цілком достатньо для скасування результатів. А дії ЦВК, яка визнала ці порушення «несуттєвими», кандидат-невдаха назвав «непрофесійними».
За словами Рондіна, в окрузі, зокрема, не були оновлені виборчі списки, тому значна частина виборців не змогла проголосувати: «Цілі мікрорайони залишились без права голосувати. Якщо окружна комісія вирішила, що це «несуттєво» впливає на результати виборів, то Бог їй суддя».
Окрім того, «срібний призер» довиборчих перегонів в інтерв'ю «Німецькій хвилі» відзначив, що має підтверджені факти масових підкупів студентів. Проблеми зі списками, у яких не значилися цілі багатоквартирні будинки, відзначала й Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, й інші незалежні (та й залежні) спостерігачі. Що ж до студентів, то, як припускає інтернет-видання «Українська правда», до їхніх послуг адмінресурс вирішив вдатися тоді, коли стало очевидно, що явка виборців рекордно низька і результати можуть виявитися абсолютно несподіваними для влади. Тому надвечір виборчої неділі до деяких дільниць під'їхали автобуси з молоддю, яку, за свідченням спостерігачів від «Нашої України» та Компартії, буквально «лаштували в шеренги» й групами заводили на голосування. Як зізнавався дехто з таких «організованих» виборців, до виборчого процесу їх залучали одразу й батогом, і пряником: за відданий голос платили по 20-25 гривень, а за неявку погрожували відрахувати з навчального закладу.
Однак для Центрвиборчкому такі «дрібниці», схоже, особливого значення не мають. Справді, порівняно з тим, що робилося в Мукачеві, подібні порушення здаються незначущими. Але виникає питання: а чи не для того, випадково, й був влаштований «беспредел» у закарпатському містечку, щоб потім ставити його за приклад всім, кому не до вподоби виборчі «мінуси» на зразок одеських?
До речі, Володимир Рондін з рішенням ЦВК не згоден і планує оскаржити його в суді.