Ще одну «чолобитну» до Києва надсилають невдоволені «годинниковою реформою» мешканці заходу України. Учора вранці звернення до Верховної Ради з проханням скасувати постанову про зміну порядку обчислення часу на території України ухвалили депутати Закарпатської облради. Вони нагадали, що Закарпаття, як загалом 90 відсотків території країни, розташоване в другому часовому поясі, а запроваджений парламентом «літній» час переводить усіх нас у третій пояс. Для області, яка багато століть жила за середньоєвропейським часом, перехід на московський час і географічно, й економічно є невиправданим, наполягають закарпатці. Завдяки рішенню ВР від 20 вересня «світлий час доби в нашому регіоні у зимовий період наступатиме близько десятої години ранку», — йдеться у зверненні депутатів Закарпатської облради.
Це, нагадаємо, вже не перше подібне звернення від громадськості, лікарів, науковців iз вимогою повернути країні її природний час. Схоже, заміну нашого часу на московський уже визнали помилкою всі. Але чи наважиться на таке визнання і, відповідно, на виправлення своєї помилки Верховна Рада? І що, як це не смішно звучить, скаже про час правляча партія?
Імовірно, Банкова таки рекомендуватиме парламентаріям скасувати скандальну постанову. До такого висновку можна дійти з огляду на останні коментарі з адміністрації Президента. Зокрема, перший заступник голови АП Ірина Акімова днями досить чітко висловилася про потребу встановлення для країни «зимового» часу. Вона посилається також на недавні висновки Міністерства охорони здоров’я, з котрим, як не дивно, ініціатори сумнозвісної постанови навіть не порадилися. «МОЗ висловлюється на цю тему так: «зимовий» час із погляду нормального циклу життєдіяльності людини більше відповідає її потребам... І якщо це так, напевно, є сенс рухатися шляхом того, що краще для наших людей, — цитує «Українська правда» пані Акімову. І далі. — Переконливих підтверджень того, що завдяки переведенню годинників ми можемо економити ту чи іншу кількість електроенергії, на сьогодні ми не отримали... Логіку треба вибудовувати з точки зору впливу на людину та економічної доцільності».