Любителі хильнути вночі ковток пива або чогось міцнішого вчора зітхнули з полегшенням — у порядку денному засідання Київради питання про заборону нічного продажу алкогольних напоїв не було. Та це — лише тимчасова «передишка», запевнила «УМ» голова комісії Київради з питань охорони здоров’я і соціального захисту, лідер депутатської групи «Соціальна справедливість» Алла Шлапак.
Нагадаємо, раніше Київрада з ініціативи пані Алли вже робила спробу заборонити торгівлю «градусними» напоями в нічний час. Однак із 1 квітня, як було заплановано, ця заборона чинності не набула — прокуратура її опротестувала. Тож прописані в попередньому рішенні столичного парламенту норми і правила — продавати алкоголь лише з 8:00 до 22:00 і лише в торговельних точках, площа яких не менше 40 квадратних метрів, нині не діють. Проте колишня співголова вже неіснуючої фракції Леоніда Черновецького обіцяє: нова заборона буде дієвою, от тільки до питання треба підійти виважено і професійно.
«Якби ми проголосували за це питання сьогодні — це знову увійшло б у протиріччя з чинним законодавством, — пояснила вчора «УМ» у кулуарах Київради Алла Шлапак. — Я зробила аналіз регуляторного впливу даного проекту рішення, який має сьогодні з’явитися на офіційному сайті КМДА, щоб надходили зауваження та пропозиції від громади. А після того як проект рішення протягом місяця пройде регуляторну процедуру, розгляд у постійних комісіях з питань регуляторної політики, його буде внесено в порядок денний сесії».
За словами депутатки, це єдиний законний шлях, який дасть змогу врегулювати «алкогольне» питання. Пані Алла сподівається, що її підтримають і підприємці. А для того, щоб їх переконати, очільниця «Соціальної справедливості» запросить їх на засідання комісії. «Усі зауваження та пропозиції, в тому числі й від громадськості, які відповідатимуть законодавству, ми однозначно врахуємо», — запевняє Шлапак.
Проект рішення поки що складається з шести пунктів. Але суть обмеження викладено лише в одному: «Заборонити реалізацію алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів на території міста Києва у стаціонарних об’єктах торгівлі та малих архітектурних формах, у закладах торгівлі, розміщених в окремих будівлях; крім закладів ресторанного господарства, у період з 22–ї години вечора до 8–ї години ранку кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята». У разі порушення цієї заборони проект передбачає позбавлення ліцензій на право роздрібної торгівлі.
ДО РЕЧІ
Згідно з проектом Генерального плану, київська влада планує відвести під забудову 486,28 га парків та скверів і 733,63 га земель лісового та рекреаційного призначення. Про це йдеться в заяві депутатської фракції «УДАР» Віталія Кличка, яку зачитала на засіданні Київради депутат Наталія Новак. «Кияни остаточно можуть попрощатися з Солом’янським парком, Протасовим яром, парком біля Совських ставків, Лисою горою, схилами бульвару Дружби народів, парком «Аскольдова могила», скверами на Прорізній, Гончара та інших центральних вулицях, Пейзажною алеєю та Сирецьким парком, парками «Крістерова гірка» та «Оболонь», «Троєщина» та «Дружби народів», парком Кіото, островом Труханів, численними бульварами, Гідропарком та парком «Перемога», Дніпровською набережною та «Парком партизанської слави». Під «ніж» потрапляють всі лісництва, острів Жуків, Феофанія та Конча–Заспа», — наголошують «кличківці» й від імені мільйонів киян закликають КМДА зупинитися та не знищувати «зелені легені» Києва.
А ТИМ ЧАСОМ...
Лідер фракції «УДАР» у Київраді Віталій Кличко, повернувшись до Києва, спростував чутки про те, що відмовився балотуватися в мери столиці. «Я хочу ще раз сказати, що ми поставили перед собою мету: Київ має відповідати вимогам європейської столиці. У цьому напрямку наша фракція працює довгий час і планів відмовитися від участі у мерській кампанії ніколи не було, — цитує Віталія «Київ. Коментарі». — Дуже багато людей має бажання, щоб Кличко не брав участі у виборах міського голови. Саме вони і поширюють ці чутки».