Теракт у столиці Сомалі
Понад 70 людей загинуло, ще близько півсотні отримали поранення внаслідок теракту, скоєного позавчора увечері в столиці Сомалі Могадішо. Вибух пролунав біля головних воріт перед в’їздом у комплекс, де розташовані різні державні установи, в тому числі резиденція глави уряду, міністерство закордонних справ та офіси різних відомств. Як повідомляє «Рейтер», вибухнув автомобіль, що під’їхав до контрольно–пропускного пункту перед в’їздом на територію комплексу. Кількість жертв постійно зростає, оскільки багато поранених — у дуже важкому стані. Відповідальність за теракт взяло на себе пов’язане з «Аль–Каїдою» сомалійська ісламістське угруповання «Аш–Шабаб».
У Казахстані заборонили Компартію
Спеціалізований міжрайонний адміністративний суд Алмати ухвалив рішення припинити діяльність Комуністичної партії Казахстану (КПК). Як повідомляє Газета.ру, раніше прокуратура Алмати порушила адміністративне провадження стосовно першого секретаря ЦК компартії Газіза Алдамжарова за участь у незареєстрованому опозиційному об’єднанні «Халик майдани — Народний фронт». У КПК вважають, що метою переслідування партії було бажання влади не допустити комуністів до участі у дострокових парламентських виборах.
Влада Москви дозволила «День гніву»
Влада Москви вперше за останні півроку дала опозиції дозвіл на проведення 12 жовтня на Театральній площі «Дня гніву». Як повідомив координатор руху «Лівий фронт» Сергій Удальцов, традиційна (але досі несанкціонована) акція протесту відбудеться о 19.00 на Театральній площі біля пам’ятника Карлу Марксу. При цьому влада заборонила проведення ходи до будівлі Центрвиборчкому й адміністрації президента РФ, посилаючись на те, що учасники ходи створять перешкоди для руху автотранспорту, повідомляє РІА «Новості».
РФ і Китай заблокували резолюцію ООН проти Сирії
Росія і Китай скористалися правом вето і заблокували в Раді Безпеки ООН ухвалення резолюції проти Сирії. Цим документом було передбачено санкції проти цієї країни, якщо її влада й надалі придушуватиме виступи опозиції. За резолюцію проголосували дев’ять країн, чотири країни утрималися при голосуванні. Право вето з 15 країн–членів РБ ООН мають п’ять постійних членів, у тому числі РФ і Китай.