Велетенська дірка в озоновому шарі Землі вперше утворилася не лише над Антарктидою, а й над Арктикою. Як повідомляє природничий часопис «Нейче», площа цієї прогалини, через яку на поверхню планети вільно проникає ультрафіолетове випромінювання Сонця, на цей час сягнула близько 2 млн. кв. км, тобто вона майже у три з половиною рази більша за територію України. Дірка почала формуватися над Арктикою в лютомуберезні цього року і спочатку переміщувалася над Північною Канадою, Північною Європою, Центральною Росією та ПівнічноСхідною Азією. Імовірно, її поява викликана глобальними кліматичними змінами та впливом промислових викидів, які містять хлор, на верхні шари атмосфери.
Для збору даних про вміст озону у верхніх шарах атмосфери дослідники використовували дані з американського та європейського метеосупутників, а також метеозондів, запущених із канадських полярних баз. На підставі отриманих даних науковці констатували, що в районі діри на висоті 20 кілометрів над поверхнею Землі вже втрачено 80 відсотків озону.
Подальший розвиток подій залежатиме від того, наскільки холодною чи теплою буде найближча зима над Арктикою. Збільшення ультрафіолетового опромінення поверхні Землі внаслідок зникнення озонового шару, який його затримував, загрожує людству зростанням кількості захворювань на рак шкіри та інші хвороби.