Право на відпочинок

04.10.2011

Обумовлена матчами національних збірних двотижнева перерва, яку отримали вітчизняні клуби, — нагода перевести подих після напруженого вересня. Третина українських команд на початку осені розривалася на три фронти, тож не дивно, що на матчі 12–го туру прем’єр–ліги декому не вистачало «пального». Навіть «Шахтар» і «Динамо», які мають у своєму розпорядженні футболістів на два приблизно рівноцінні склади, у недільних матчах грали у свій фірмовий футбол лише впродовж одного тайму. І все ж виграли.

Після Європи

Після нічийної гри з АПОЕЛом наставник «Шахтаря» Мірча Луческу кардинально оновив склад на поєдинок внутрішньої першості з «Зорею», зробивши одразу десять замін. Уперше в чемпіонаті місце у воротах зайняв Андрій П’ятов, на вістрі атаки був Євген Селезньов, його з глибини підтримував Фернандіньйо, який залікував травму. Загалом у «старті» «Шахтаря» було семеро українців. Щоправда, «аборигени» не вразили грою ані тренера, ані вболівальників. Довго розкачуючись і шукаючи взаємопорозуміння, вже на 21–й хвилині матчу «гірники» пропустили гол.

«Гравці повинні зрозуміти: якщо я довіряю їм місце на полі, вони повинні відповідати цій довірі», — прокоментував розхлябаність своїх підопічних Луческу.

Опинившись у неприємній ситуації, румунський спеціаліст вирішив повернутися до послуг перевірених кадрів. За сім хвилин до перерви на полі почала з’являтися «важка артилерія». Поява Вілліана дозволила донеччанам зрівняти рахунок. Жадсон допоміг Євгену Селезньову відзначитися «дублем», а хорватський «джокер» Едуардо ще одним ударом із близької відстані поставив жирну крапку в екстремальному експерименті Луческу — 4:1. Так «Шахтар» здобув 17–ту перемогу поспіль над «Зорею».

Свою невпевнену гру в єврокубках «Динамо» компенсує позитивними результатами в національній першості. Та й то, фанати «біло–синіх» уже на повний голос говорять про потребу відставки Юрія Сьоміна. Певно, російський спеціаліст і сам розуміє пікантність ситуації, тому змушений мобілізувати гравців на кожен поєдинок ПЛ. «В Ізраїлі ми грали в умовах неймовірної спеки, після чого був дуже складний переліт. Тож я вдячний своїм футболістам за те, що знайшли в собі сили і продемонстрували характер», — сказав Юрій Павлович після перемоги над «Ворсклою».

Як помітив Олександр Шовковський, динамівцям грати в Полтаві завжди не просто. Власне, останні три сезони «біло–сині» не перемагали полтавців на їхньому полі. Однак два влучні «постріли» впродовж чотирьох хвилин найкращих динамівських бомбардирів цього сезону — Брауна Ідейє та Андрія Ярмоленка — перервали невтішну для столичних футболістів серію.

Час прокидатися

Нарешті продемонстрували свої гострі зуби футболісти «Дніпра», які здобули в чемпіонаті другу велику перемогу. Під «гарячу ногу» іменинникові Євгену Коноплянці потрапила «Олександрія». Підопічним Володимира Шарана Женя забив двічі, ще пару голів Юрію Паньківу «відвантажив» хорватський легіонер Нікола Калінич. Довершив розгром бразилець Матеус, який наздогнав у бомбардирській гонці свого одноклубника Олексія Антонова. Тепер із чотирма м’ячами обоє футболістів очолюють рейтинг голеадорів «Дніпра».

Прикметно, що по ходу матчу «Дніпро» програвав — як і «Шахтар» та «Динамо».

Якщо від Хуанде Рамоса чекають не дочекаються, коли його «Дніпро» повністю «прокинеться», то головна інтрига, пов’язана з іншою командою Дніпропетровського регіону — «Кривбасом» — стосується тривалості перебування в зоні єврокубків. Наразі хлопці з Кривого Рогу вперто тримаються на четвертій–п’ятій сходинці разом із «Арсеналом». У протистоянні з останньою командою ПЛ — «Оболонню» — підопічні Юрія Максимова ще раз наочно продемонстрували свої козирі. Залишившись після вилучення Віталія Лисицького в меншості, «кривбасівці» «відкрили карти й пішли ва–банк, граючи «за себе й за того хлопця».

Упродовж минулого сезону президент «Арсеналу» Вадим Рабинович постійно наголошував на «нефартовості» стадіону НТЦ ім. Банникова, де «каноніри» проводили домашні матчі. Але, переїхавши на стадіон «Динамо», «Арсенал» продовжив розбазарювати очки. Здавалося, що й у протистоянні з донецьким «Металургом», який приїхав до столиці, маючи в активі триматчеву переможну серію, підопічні Леоніда Кучука вкотре не зможуть виграти. Усе йшло до «сухої» нічиєї. Однак, коли арбітр готувався дати фінальний свисток, фантастичний «постріл» вдався Андрію Богданову. 1:0 — це перша домашня перемога «гармашів» у нинішньому сезоні. А на виїзді вони не пропустили ще жодного м’яча, до речі.

Приємний подарунок своїм уболівальникам піднесли й футболісти «Чорноморця», які минулої неділі також уперше тріумфували в рідних стінах, відколи повернулися до «еліти». Вирішальний м’яч «моряки» забили вже на другій хвилині матчу з «Таврією», коли бразилець Де Матос Круз Леонардо переправив «шкіряного» у ворота Даміра Кахрімана у стилі Марадони — рукою! «Сліпота» представника Феміди — Михайла Родіоненка із Луганська — не на жарт розізлила кримчан, які порівняли події в Одесі з матчами 90–х років, коли на футбольних полях країни царювало суддівське свавілля та беззаконня. Сімферопольці вказують на те, що Родіоненко не призначив також два пенальті у ворота господарів.

16. «Оболонь» 12 0 5 7 4–17 5

Бомбардири: Майкон («Волинь») — 10, Ярмоленко («Динамо» ) — 7, Шав’єр, Крістальдо (обидва — «Металіст» ), Ідейє («Динамо») — 6.

* * *

Перша ліга. 13–й тур. «Металург» (З) — «Говерла–Закарпаття» — 1:1 (Гибалюк, 59 (у свої ворота) — Кучеренко, 34), «Буковина» — «Одеса» — 1:0 (Мельник, 39), «Кримтеплиця» — «Львів» — 2:1 (Малиш, 43 (пен.); Симончук, 90+4 — Грицай, 85 (пен.); вилучення: Чучман, 36 («Л» )), «Севастополь» — «Динамо» –2 — 1:0 (Жабокрицький, 45+2), «Геліос» — «Нива» (В) — 2:1 (Даудов, 37 (пен.); Лозовий, 54 — Герасимець, 60 (пен.)), «Титан» — «Миколаїв» — 0:0 (нереалізоване пенальті: Кравченко, 64 («Т» )), «Енергетик» — «Зірка» — 1:0 (Микуш, 70), «Сталь» — «Арсенал» (БЦ) — 3:2 (Дегтярьов, 7; Гавриш, 30, 47 — Степанчук, 22; Товкацький, 90+4; нереалізоване пенальті: Леонов, 76 («А» )), «Олімпік» — «Нафтовик» — 2:1 (Лебедь, 3, 13 — Козоріз, 55).

Лідери: «Говерла–Закарпаття» — 34, «Металург» (З) — 28 (12), «Кримтеплиця» — 26, «Севастополь», «Буковина» — 25, «Арсенал» (БЦ) — 22.

Бомбардири: Косирін («Одеса» ) — 9, Малиш («Кримтеплиця» ), Полтавець («Одеса» ) — 7.