Рішення, яке ухвалив учора парламент Німеччини, вже називають історичним, зазначає «Німецька хвиля». Більшістю голосів Бундестаг підтримав урядовий законопроект про збільшення урядових гарантій та розширення повноважень тимчасового європейського стабілізаційного фонду (ТЄСФ), що покликаний підтримати країни єврозони, які опинилися на межі дефолту. Йдеться, звісно, передусім про Грецію. Німецькі парламентарії, виходячи з почуття солідарності та відповідальності за долю єдиної європейської валюти, добровільно збільшили внесок Німеччини до цього фонду зі 123 до 211 мільярдів євро. Таким чином, загальний обсяг гарантій європейських країн буде розширено з 440 до 780 мільярдів. За таке рішення проголосували 523 депутати при 85 «проти». Троє законодавців «утрималися».
Ринкові аналітики вважають, що хаотичне банкрутство навіть однієї з країн єврозони матиме непередбачувані та катастрофічні наслідки для всієї зони євро. Виходячи з цієї засади, у німецьких парламентаріїв просто не залишалося іншого виходу, ніж рятувати всю зону за рахунок коштів німецьких платників податків. Хоча тим самим вони, не виключено, забили останній цвях у рейтингову труну правлячого блоку ХДС/ХСС, рейтинг якого невблаганно котиться донизу. Хоча канцлер ФРН Ангела Меркель, яка була присутня при голосуванні, вважає його своєю великою перемогою.
Європейський стабілізаційний фонд складається з трьох частин. Перші 60 млрд. євро виділяє зі свого бюджету ЄС. Із цих коштів може бути надана допомога країнам, які опинилися в скрутній ситуації. Друга частина — кредити на загальну суму в 250 млрд. євро, які погодився надати Міжнародний валютний фонд. І третя, головна частина цього механізму, — власне фонд фінансової стабільності, своєрідне акціонерне товариство зі штаб–квартирою в Люксембурзі, в яке й підуть додаткові гроші з Німеччини. А вже звідти їх будуть позичати на пільгових умовах охопленим кризою країнам єврозони.
А ТИМ ЧАСОМ...
Одна з найбільших у світі аудиторських компаній Ernst&Young у своєму квартальному звіті Прогноз для Європи заявила, що дефолт Греції є неминучим і питання лише в тому, коли він відбудеться. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, аналітики Ernst&Young дійшли висновку, що боргова криза в єврозоні не показує ніяких ознак ослаблення, незважаючи на всі зусилля чиновників і представників бізнесу.
Учора до Греції знову приїхали представники так званої трійки кредиторів — Євросоюзу, Європейського центробанку і МВФ, щоб оцінити прогрес у процесі скорочення витрат держбюджету.