Висловлюю щирі почуття скорботи рідним, близьким, колегам та учням відомого українського вченого, почесного директора Національного історико–етнографічного заповідника «Переяслав» Михайла Сікорського з приводу непоправної втрати.
Михайло Іванович був не просто ініціатором і головним рушієм створення більш ніж півсотні переяславських музеїв, визнаним патріархом української музейної справи. Він був справжнім українським громадянином і патріотом, щирою і світлою людиною.
Ми знаємо Михайла Сікорського як відомого науковця, історика, археолога, українознавця, автора численних книг і статей. Він був справжнім духовним авторитетом для всіх нас. Його організаторський талант втілився в унікальній експозиції Переяславського заповідника, який протягом уже більш ніж півстоліття дивує своїх відвідувачів щирим духом традиційної української культури.
З іменем Сікорського сьогодні пов’язані спогади тисяч людей, яких він запалив своїм ентузіазмом, оптимізмом і волею до життя. Його пам’ятатимуть не тільки рідні і друзі, соратники по музейній справі, а й прості українці, вдячні Михайлу Івановичу Сікорському за те, що саме завдяки його зусиллям були увіковічені численні зразки матеріальної культури нашого народу.
Михайло Сікорський залишив яскравий, блискучий слід у вітчизняній науці, в українській культурі та суспільному житті. Вічна йому пам’ять!
Вiктор ЮЩЕНКО,
Президент України (2005—2010)
ДОВІДКА «УМ»
Указом Президента України Віктора Ющенка №459/2005 від 11 березня 2005 року за самовіддане служіння Україні на ниві збереження і увічнення культурної і духовної спадщини українського народу, багаторічну подвижницьку науково–просвітницьку діяльність генеральному директору Національного історико–етнографічного заповідника «Переяслав» Київської області Михайлу Івановичу Сікорському присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави.