Упродовж останніх п’яти років за рейтингами основних показників туристичної діяльності Івано–Франківщина разом із Києвом та Кримом стабільно входить до трійки вітчизняних лідерів. Понад мільйон туристів, котрі щорічно відвідують Прикарпаття, — вже звичні для регіону показники. Та рекреаційний потенціал краю Черемоша й Прута спроможний на більше. Мабуть, тому схильний до мегапланів прикарпатський «губернатор» Михайло Вишиванюк днями підняв обласну туристичну планку до небачених висот. «У нас більше двох сотень туристичних рекреаційних закладів i понад 750 приватних садиб сільського зеленого туризму, — зазначив він. — Задача облдержадміністрації — збільшити кількість туристів, які приїжджають у мальовниче Прикарпаття, принаймні вдесятеро».
Аби поставити гігантські туристичні перспективи на міцний фундамент, Івано–Франківська облрада та ОДА вже оголосили міжнародний конкурс на створення кращого інвестиційного проекту розбудови Карпат. Ідеться передусім про врахування природоохоронного та історичного аспектів на противагу хаотичній забудові гірських територій, що спостерігається донині.
Поки фахівці міжнародного рівня створюватимуть генплан для Карпат, обласне управління туризму почало реалізовувати скромніший проект під умовною назвою «Туристичні рекорди України на Івано–Франківщині». Потрапити до нього мають стовідсоткові шанси найвисокогірніше озеро Бребенескул, найбільший Манявський водоспад, найвисокогірніша споруда — обсерваторія на горі Піп Іван, єдина давня пам’ятка виробництва заліза в Україні — Ангелівська домна тощо. Після консультацій із краєзнавцями об’єкти з префіксом «най» ввійдуть до яскравого каталогу і стануть ще однією привабою для туристів.