Щоб розбити, на жаль, уже стереотипне враження про недоброчесність українських дівчат за кордоном, громадські та правозахисні організації вирішили більше не сидіти склавши руки. Представники громадської організація «Жіноча солідарність» Наталі Лудовічі й Анна Кузюта позиватимуться й до італійського журналу GO за те, що видання паплюжить честь українок і систематично зображує їх у ролі повій. Обурення активісток викликає і те, що й інші західноєвропейські ЗМІ рясніють заголовками на кшталт «Сексуально обдаровані українки можуть усе», «Україна — розсадник повій для Європи», «Українські жінки здатні на все, аби отримати будь–яку роботу». Німецька служба Бі–Бі–Сі порахувала, що в телесеріалах, які транслювалися на місцевому телебаченні, за останні кілька років не було жодного прикладу позитивного образу українки. Здебільшого це образи домогосподарки, повії, танцівниці з борделю.
Допомогти українським активісткам зголосилися правозахисники Тетяна Монтян і Віталій Репецький. «Нарешті знайшлися люди, які наважилися взяти на себе організаційний процес, — каже в розмові з «УМ» Тетяна Монтян. — Мене завжди обурювало це самоприниження і шквал публікацій, у яких українок представляють тільки з найгіршого боку. Час довести, що ми не дика країна. Є країни, в яких розпуста і хаос процвітають набагато сильніше, ніж у нас: повій там назбиралося значно більше».
Ініціатори захисту честі та гідності наших громадянок збираються подати низку судових позовів. За словами пані Монтян, згідно з нормами міжнародного законодавства, розпочнуть процес із подачі позову до італійських судів за місцем реєстрації журналу. Голова громадської організації «Жіноча солідарність» Наталі Лудовічі зазначила, що у разі, якщо місцеві суди не винесуть справедливого рішення і на шпальтах видання GO не з’явиться спростування наклепу на українське жіноцтво, осередок «Жіночої солідарності» звертатиметься до Європейського суду з прав людини. «Ми бачимо, що, крім громадськості, ніхто не збирається відстоювати честь і гідність українок за кордоном. Чому написали, що українка — хтива, з відбитком якогось комуністичного режиму на обличчі? Не росіянка, тому що Росія висловила б ноту протесту. Світ не дозволяє собі таких відгуків, а про українок можна писати все»,— обурюється Лудовічі.
Окрім того, Наталі Лудовічі та Анна Кузюта бачать проблему в ширших масштабах. Вони переконані: поширення іноземними ЗМІ стереотипу, що українські жінки є найманками та повіями, загалом негативно впливає на міжнародний імідж України як держави. Тож «Жіноча солідарність» планує звернутися до Президента Віктора Януковича і Міністерства закордонних справ із проханням запровадити моніторинг проблем українців за кордоном та належного реагування державних структур на такі інциденти. Навіть у випадку невдачі активісти розраховують принаймні на суспільну дискусію.