Настя — королева Франції

08.06.2004
Настя — королева Франції

Анастасія Мискіна. (Фото РЕЙТЕР.)

      Тенісна, спортивна й не лише спортивна Росія вже п’ятий день стоїть на вухах: її тенісистка виграла відкритий чемпіонат Франції — один із чотирьох найпрестижніших професійних турнірів сезону. Власне, екстаз у наших північних сусідів почався ще раніше — коли з півфіналів жіночого розряду «Ролан Гарросу» до вирішальної стадії вийшли одразу дві російські тенісистки, Анастасія Мискіна й Олена Дементьєва. І стало зрозуміло, що росіянка таки виграє вперше турнір із серії «Великого шолома».

      Це був явно не найвидовищніший фінал в історії «Шоломів». Але все одно справжній, що підтвердили й щирі сльози, які на церемонії нагородження не змогла стримати переможена Дементьєва. Головною причиною переконливої перемоги Мискіної у двох сетах стала якраз невдала гра її суперниці на своїй подачі. Олена намагалася діяти активно, але її погубили помилки — 10 подвійних і 33 невимушених. Наприкінці зустрічі Олена в розпачі від чергової подвійної хиби з подачею навіть голосно крикнула: «Я більше не можу так подавати!» Допомогло ненадовго.

      Після матчу Дементьєва скаже журналістам, що не впоралася з нервами й «перегоріла». Їй явно забракло досвіду. А ось зізнання Мискіної, яка після цього турніру стала третьою у світовому рейтингу (попереду — бельгійки Енен-Арденн і Клійстерс, Дементьєва — шоста): «Ця перемога є для мене величезним успіхом, але в мене, як у Євгена Кафельникова, головних цілей не одна, а чотири. От, коли виграю ще Олімпійські ігри, Кубок Федерації і стану першою ракеткою світу, тоді з чистою совістю і завершу кар'єру. А поки що почуваюся найщасливішою людиною на землі!». Варто додати: Настя зізналася також, що зумисно грала Олені під ліву руку, не давши їй налагодити свій коронний удар справа. Звідси й часті помилки Дементьєвої.

      Після визначної перемоги російського тенісу (за якою, до речі, на трибуні центрального корту спостерігав спеціальний гість «Ролан Гарросу» — літній екс-президент РФ Борис Єльцин, великий любитель гри аристократів) Федерація тенісу Росії ще в Парижі по-царськи запросила всіх причетних і небайдужих у російський ресторан «Петроград», де гуляли до пізнього вечора. Цікаво, що учасниці фіналу — Мискіна й Дементьєва — сиділи за різними столами спинами одна до одної.

* * *

      Чоловічий фінал за видовищністю значно переважав жіночий. При тому, що він також зібрав двох представників однієї країни — Аргентини. Суперництво «несіяного» Гастона Гаудіо та Гільєрмо Корії, 3-го номера «посіву», почалося з того, що фаворит виграв 8 геймів поспіль — 6:0, 2:0. Лише після цього першу одиничку записав у свій рядок Гаудіо. Здавалося, що це буде один із найбільш швидкоплинних фіналів, адже другий сет завершився з рахунком 6:3 на користь Корії. Але Гастон взяв себе в руки, за рахунку 4:4 у третій партії зумів схилити шальки терезів на свою користь, хоча й поступався в ключовому розіграші — 0:40. А в четвертому сеті почалося найнеприємніше — судоми в Гільєрмо. Масажі не допомагали, арбітр закликав продовжувати матч, тож Корія фактично стояв на одному місці, не рухаючись і намагаючись вирішити справу одним-двома ударами. Безуспішно — 0:6. У п’ятій партії через «не можу» Гільєрмо Корії знову зав’язалася чоловіча боротьба на рівних, у якій Гаудіо програв два гейм-боли, Корія — матч-бол, але зрештою сильнішим виявився аутсайдер, в якого було менше проблем із фізичною підготовкою.

* * *

      Щодо останнього «українського сліду» на червоному грунті Парижа, то 17-річна киянка Олена Бондаренко у турнірі юніорок припинила боротьбу на стадії півфіналу, поступившись майбутній переможниці турніру — Сесіль Каратанчевій із Болгарії, першому номеру «посіву», — 6:7 (4:7), 1:6.

 

Турнір серії «Великого шолома» «Ролан Гаррос» (Париж, Франція)

Призовий фонд — 13 263 280 євро

Чоловіки

      Одиночний розряд

      Півфінали

Гаудіо (Аргентина) — Налбандян (Аргентина, 8) — 6:3, 7:6 (7:5), 6:0

Корія (Аргентина, 3) — Хенмен (Велика Британія, 9) — 3:6, 6:4, 6:0, 7:5

      Фінал

Гаудіо — Корія — 0:6, 3:6, 6:4, 6:1, 8:6

      Парний розряд

      Фінал

Малісс/Рохус (Бельгія) — Ллодра/Санторо (Франція, 6) — 7:5, 7:5

Жінки

      Одиночний розряд

      Фінал

Мискіна (Росія, 6) — Дементьєва (Росія, 9) — 6:1, 6:2

      Парний розряд

      Фінал

Руано-Паскуаль/Суарес (Іспанія/Аргентина, 1) — Кузнєцова/Лиховцева (Росія, 2) — 6:0, 6:3

      Мікст

      Фінал

Головін/Гаске (Франція) — К.Блек/У.Блек (Зімбабве, 4) — 6:2, 6:4