Є сподівання, що резонансне вбивство відомого київського модельєра не стане «глухарем»: у результаті оперативно-розшукових заходів уже затримано троє осіб, яких обгрунтовано підозрюють у цьому злочині.
З'ясувалися і деякі подробиці моторошної справи. За повідомленням прес-центру столичної міліції, Володимира Сарафанова знайшли мертвим 26 травня, близько 15.30 у власній квартирі у Солом'янському районі столиці. Він лежав на ліжку обличчям донизу, на шиї був затягнутий зашморг. Під час попереднього огляду тіла не виключалось, що модельєр покінчив життя самогубством. Однак подальша судово-медична експертиза на голові потерпілого виявила травми, завдані твердим предметом, та садна на зап'ястях рук. До того ж під час огляду місця пригоди встановлено, що з квартири зникли DVD-програвач, відеомагнітофон, приймач супутникового телебачення, мобільний телефон та кредитна картка потерпілого.
За цим фактом прокуратурою Солом'янського району порушено кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу про навмисне вбивство. Для розкриття цього злочину була створена слідчо-оперативна група, до складу якої увійшли працівники прокуратури району та Солом'янського райуправління міліції.
Зараз перевіряється версія, оприлюднена сайтом «Україна кримінальна», що напередодні в модельєра вимагали викуп — 10 тисяч доларів. Як вдалося дізнатися «УМ», сума викупу в 10 тисяч (але не доларів, а гривень) дійсно у справі фігурує. Невідомий справді телефонував на фірму Сарафанова і вимагав «негайного перерахування 10 тисяч гривень, інакше модельєру буде дуже погано». Ці гроші негайно були перераховані. Але, очевидно, самого Сарафанова на той час уже не було серед живих, адже гроші мали переказати на рахунок самого модельєра, карткою якого заволодів убивця, дізнавшись якимось чином пін-код.
Усе це зараз слідство з'ясовує в ініціатора вбивства — 25-річного громадянина Республіки Молдова, раніше судимого на батьківщині за скоєння крадіжки, та його поплічників. Зі слів затриманого, у Києві він нелегально мешкає майже два роки, орендує квартири у різних районах міста, постійної роботи не має, своє громадянство приховує, знайомим називався громадянином Туреччини або яким-небудь вигаданим прізвиськом. Під час обшуку за місцем мешкання підозрюваного вилучені речові докази — речі потерпілого. Рід занять двох інших спільників наразі з'ясовують. Затриманих перевіряють на причетність до скоєння інших злочинів. Триває слідство, яке також має з'ясувати, чи був це кимось спланований замах, а затримані є лише виконавцями, чи особиста «ініціатива» підозрюваних.
Досьє «УМ»
Володимир Сарафанов — відомий київський дизайнер, керівник фірми «Володя плюс». На початку 90-х років він був популярним модельєром, працював дуже вдало, брав участь у модних фестивалях, одягав знаменитостей, останній раз показував колекцію у галереї «Лавра» в 1999 році. Колеги характеризують його як виховану, тактовну, нескандальну людину, з якою легко спілкуватися, однак останнім часом він рідко з'являвся як на професійних тусовках, так і на бучних світських заходах. Співорганізатор українського тижня прет-а-порте «Сезони моди» Ірина Данилевська каже, що після показів колекцій в обласних центрах Володимиру вдавалося досить швидко відкривати фірмові відділи в Одесі, Запоріжжі, Донецьку. Ще Ірина згадує красиву фотосесію для журналу «Єва», зроблену на моделях Сарафанова. «Крім жіночого і чоловічого одягу, в нього був ще такий відвертий, еротичний блок — коротенькі платтячка, прозорі, до них були відповідні перуки. Тоді були дуже хороші, смішні зйомки». Як дизайнер Володимир Сарафанов не сприймав диктату моди чи модельєра, він завжди підкреслював, що дизайнер пропонує своє бачення кольору, фактури, силуету, а вибирати має споживач.