Якщо раптом, гуляючи Дніпропетровськом, ви натрапили на гурт вампірів, відьом, фей, роботів чи напівголих дівчат із двометровими мечами, знайте — це лише традиційна костюмована хода, в якій беруть участь представники щорічного фестивалю аніме–культури «Акіхабара» (район у місті Токіо (Японія), де збираються фанати аніме в чисельних тематичних магазинах). Цього року видовище тримало у страху дніпропетрівчан упродовж 17—18 вересня.
У програмі заходу — театральні постановки у стилі японського театру Кабукі, аматорські сценки в стилі Клубу веселих та кмітливих за мотивами улюблених мультфільмів, хоча самі учасники фестивалю такий термін не полюбляють. «Аніме — це окремий жанр в візуальному мистецтві, — каже Олена, вдягнута в лати казкового лицаря. — Він кращий за кіно, оскільки ясніше передає емоції героїв». Окрім цього, тут є можливість підняти і серйозну тему, тоді як кіно такі речі оминає. А взагалі немає більшої образи для фаната аніме, ніж коли цей вид мистецтва називають китайськими порномультиками».
Досить серйозною була програма косплей–дефіле (косплей — костюм персонажа із аніме, манги чи навіть комп’ютерної гри, в який одягається фанат), коли всі бажаючі могли продемонструвати свої костюми, схожі на вбрання персонажів аніме. Найбільш оригінально виглядав хлопець із величезною головою кота. Яскравою тенденцією стало те, що дівчата із задоволенням перевдягалися у хлопців, тоді як самі хлопці не наважувались на аналогічні кроки.
Організатори фестивалю Ріта та Олександр, які завдяки своєму захопленню зустрілись і згодом одружились, пояснюють «УМ»: «Все робиться заради людей, а учасники виступають задля власного та глядацького задоволення. Вони не потребують фінансової винагороди, овації залу — ось їхня винагорода».