В Єгипті призначили дати парламентських виборів
Центрвиборчком Єгипту оприлюднив точну дату парламентських виборів. Як повідомив голова Вищої виборчої комісії Абдель Муазз Ібрагім, голосування буде організовано в три етапи: з 21 листопада по 3 січня виборці обиратимуть депутатів Народних зборів (нижньої палати парламенту), а з 22 січня по 4 березня — Консультативної ради (шури — верхньої палати).
Вибори відбуватимуть винятково за пропорційною системою (за часів колишнього президента Хосні Мубарака діяла змішана мажоритарно–пропорційна система). На думку спостерігачів, такі зміни у виборче законодавство внесено для того, щоб не допустити в парламент колишніх членів владної партії Мубарака, діяльність якої після революції 25 січня в Єгипті заборонена. Хоча за «диктатора» Мубарака саме по одномандатних округах до парламенту проходили на той час теж заборонені «Брати–мусульмани». Тепер саме ця колись опозиційна партія має шанс створити найбільшу фракцію в майбутньому парламенті. Центрвиборчком був змушений оголосити точні дати виборів на вимогу «Братів», які нагадали Вищій військовій раді, що взяла на себе керівництво країною після повалення Мубарака, про встановлений нею ж піврічний термін «перехідного періоду». Він спливає 27 вересня, після чого тимчасова влада номінально мала б втратити легітимність.
Розстріл демонстрації в Ємені
У Ємені поліція відкрила вогонь по антиурядовій демонстрації, в якій узяло участь близько 100 тисяч людей. Основна вимога демонстрантів — відставка чинного президента Алі Абдалли Салеха. Сили безпеки застосували вогнепальну зброю та снаряди зі сльозогінним газом, демонстранти у відповідь кидали пляшки із запалювальною сумішшю і каміння. Загинуло щонайменше 26 людей, більше сотні травмовано. Тим часом радник президента заявив китайському агентству «Синьхуа», що Салех не залишить свій пост, поки не буде обрано нового главу держави.
Землетрус в Індії
У результаті потужного землетрусу, який стався позавчора на північному сході Індії, загинуло щонайменше 42 людини. Найбільше жертв — у штаті Сіккім, також постраждали Західна Бенгалія та Біхар. Крім того, дев’ять людей загинуло в сусідньому Непалі і сім — у китайському Тибеті, які також опинилися в зоні землетрусу. Потужність підземних поштовхів становила від 5,3 до 6,8 бала за шкалою Ріхтера.
Вибухи та курорті в Таїланді
Внаслідок серії вибухів 16 вересня на курорті Сунгай Колок у Таїланді загинуло три людини, в тому числі турист із Малайзії, і 118 отримали поранення. Як повідомляє газета «Бангкок пост», у перших двох випадках вибухнули заміновані мотоцикли, в третьому — автомобіль. Влада стверджує, що за вибухами стоїть місцева наркомафія, пов’язана з ісламськими бойовиками. Сунгай Колок розташований на півдні Таїланду, на кордоні з Малайзією, де традиційно сильні позиції сепаратистів. У цьому регіоні мешкають переважно мусульмани, тоді як офіційною релігією в Таїланді є буддизм.