Сьогодні під стінами адміністрації Президента відкривається фотовиставка на підтримку збереження історичного Києва. Органiзатори (Бюро журналістських розслідувань «Свідомо», громадськi ініціативнi групи «Збережи старий Київ», «Кияни, об’єднуємося», «Національний екологічний центр України») нагадають чиновникам про так i не розглянутий проект закону щодо персоніфікації відповідальності за негативні наслідки, спричинені порушенням будівельних норм і правил у процесі проектування, експертизи проектів та будівництва об’єктів. «Якщо до закону внесуть дієві зміни, то чиновники нестимуть кримінальну відповідальність за самовільне знищення iсторичних споруд, — каже «УМ» куратор виставки, член Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» Софія Кущ. — Усі презентовані фотографії стосуються різних споруд, тому модель кожного знімку відтворює певну особливість постраждалого об’єкта. Фотографії об’єднані спільною тематикою: вони свiдчать про те, що будинки руйнуються, їх не ремонтують, про це весь час багато говорять, але нічого, на жаль, так і не робиться — про цінність історичних споруд усі просто забули».
Автором світлин, якi сьогоднi «пiкетуватимуть» адмiнiстрацiю Януковича, є відомий київський фотограф Сергій Ус. «Шкода, образливо, дуже боляче дивитися, як на очах руйнуються найгарніші будинки столиці. Мені завжди здавалося, що старі будинки живі й наділені душею, тому ідеї фотографій виникали на рівні відчуттів, нематеріального сприйняття дійсності. Я хотів показати всю глибину душі відзнятих мною архітектурних об’єктів: їхні страждання, біль від руйнації. Ми сподіваємося на громадський резонанс та позитивну реакцію з боку владних структур», — розповів «УМ» автор фотоісторій.
На знiмках Сергiя Уса — занепад 20 київських знаменитих будинків, які першочергово підлягають терміновій реконструкції та потребують уваги з боку чиновників. «Душами» будинків виступають моделі — абсолютно різні за віком киянки. Серед обраних для виставки об’єктів: садиба Сікорського, альтанка на Володимирській, найстаріший кінотеатр Києва «Жовтень». Для повного розуміння картини під кожною фотографією розміщено коротку історію споруди, яку розповідає києвознавець Михайло Кальницький.