Національна перехідна рада Лівії, яку вже визнали єдиною офіційною владою держави багато країн світу (в тому числі й Україна), готується сформувати «повноцінний» уряд. За словами заступника голови цього повстанського органу влади Махмуда Джибріла, новий кабінет міністрів із великими повноваженнями почне діяти впродовж 7—10 днів.
Також Джибріл повідомив, що від суботи в Лівії знову розпочато видобуток нафти, який на час протистояння з військами Каддафі було фактично повністю припинено. Раніше голова нафтового «міністерства» Перехідної ради Алі Тархун заявив, що поступово буде відновлено роботи на нафтових родовищах Сарір та Місла й нафтогазових Шарарі та Вафі, проте до загальнонаціональних виборів перехідний уряд не підписуватиме жодних контрактів з іноземними нафтовидобувними компаніями. Раніше в Лівійській Джамахірії працювало багато іноземних фірм такого профілю, але після початку воєнних дій вони вивели з країни свої активи. За прогнозами експертів, видобуток нафти на зруйнованих у ході війни лівійських родовищах у довоєнних обсягах відновиться не раніше 2012 року.
Попри те, що Національна перехідна рада вже повністю зайняла Тріполі й перебралася до столиці, у деяких містах Лівії ще тривають сутички з прихильниками Муаммара Каддафі. Де перебуває сам диктатор, досі не відомо. 9 вересня Інтерпол оголосив його в міжнародний розшук, проте повстанці запевняють, що Каддафі не залишав меж Лівії. Хоча якби залишив, то міг би знайти прихисток у Гвінеї–Бісау — влада цієї країни заявила, що готова прийняти й гарантувати безпеку лідерові Джамахірії, якщо той захоче. Гвінея–Бісау мала тісні зв’язки з режимом Каддафі, який багато інвестував у цю бідну й нестабільну державу, і не ратифікувала Римський статут, тож має право не видавати Міжнародному кримінальному суду оголошених у розшук злочинців. Про готовність надати притулок Каддафі раніше заявляли також Венесуела, Буркіна–Фасо та Нігер. Останній уже «з гуманітарних міркувань» прийняв одного з синів екс–лідера Лівії — 38–річного Сааді. Сім років тому він залишив футбольну кар’єру й очолив елітний підрозділ лівійської армії.