Згідно з протоколом № 010925 про адміністративне порушення, у Голосіївському районі Києва під дахом державного органу виконавчої влади займаються здирництвом. Такий протокол склали на підприємця Олександра Ярового працівники комунального підприємства «Київблагоустрій». Формулювання — «порушення благоустрою у зв’язку з самовільним захопленням території об’єкту благоустрою». Насправді підприємець сплатив рекомендовані чиновниками Голосіївської райдержадміністрації 3 тисячі гривень благодійного внеску за отримання дозволу у цій же... РДА. «Вони зажадали, щоб я зробив «благодійний» внесок на рахунки однієї з дитячих поліклінік району, — розповідає «УМ» Олександр Яровий. — Сказали: принесеш платіжну квитанцію — отримаєш необхідні дозволи на облаштування торгового місця. Для мене торгове місце — це квадратний метр, аби тільки було де поставити ятку з водою, морозивом, чипсами, іншою затребуваною влітку продукцією». Утім, сплативши гроші, підприємець залишився і без грошей, і без дозволів. «Коли я все зробив, в адміністрації сказали, що не мають права видати дозвіл для встановлення сезонного майданчика, оскільки ця процедура ще повинна пройти узгодження в організаціях благоустрою і архітектури міста. В цих установах нам довелося б заплатити від 7 до 20 тисяч гривень, що не рентабельно для такого дрібного бізнесу. Врешті–решт, в адміністрації відмовились повернути сплачені мною гроші», — обурюється Яровий.
Чи можуть надходити «рекомендації» про подібну «благочинність» від офіційних представників райдержадміністрації без відома їхнього керівництва, в даному випадку — глави РДА Олександра Незнала, — питання до слідчих органів. Не менш цікавим залишається й питання: чи дійсно сплачені, нехай і під примусом, кошти підуть на потреби поліклініки? Питання небезпідставне, якщо взяти до уваги роботу в цьому ж районі столиці ще одного благодійного фонду — «Майбутнє Голосієво». За розповідями інших підприємців району, саме через цей фонд ідуть значно більші «пожертви» від «вдячних» бізнесменів. До «УМ» потрапив список із сумами благодійних внесків підприємств Голосіївського району. Загалом з 8 по 22 грудня минулого року на рахунки згаданого фонду надійшли 249 тисяч гривень. Лідерами «пожертв» стали найбільші підприємства району: скажімо, тютюнова фабрика (ЗАТ «Імперіал тобакко продакшн») переказала 50 тисяч гривень, пивзавод «Славутич» — 25 тисяч...
Щоправда, значно цікавішою є стаття витрат. Виявилося, що 100 тисяч гривень зі згаданої суми було переадресовано на рахунки іншого благодійного фонду, з херсонською пропискою, — Таврійський фонд. Тоді як, наприклад, Союз інвалідів Чорнобиля отримав від «Майбутнього Голосієва» аж... 5 тисяч гривень. Чому київські бізнесмени, самі того не відаючи, фінансують херсонський фонд? Як і куди поділися 92 тисячі гривень залишку із зібраних 249 тисяч, адже загалом витрати голосіївського благочинного фонду не перевищили 157 тисяч гривень?
У номері від 2 серпня наша газета вже писала про апарат Голосіївської райдержадміністрації. Зокрема, йшлося і про те, що влада оголосила боротьбу з розбазареними командою екс–мера Леоніда Черновецького землями на суму 60—70 мільярдів гривень, про що оголосив керівник Київміськдержадміністрації Олександр Попов. Відтак про способи отримання наділів у столиці за сприяння «Льоні–космоса» можна було б запитати і в підлеглих пана Попова, зокрема й голови Голосіївської РДА Олександра Незнала, який, за документом, підписаним Черновецьким, отримав 10 соток на вулиці Академіка Вільямса.
У відповідь на цю публікацію до редакції надійшов адвокатський запит, у якому представник пана Незнала Євгеній Воронов просить редакцію надати джерела інформації попередньої публікації. Такої уваги з боку голови РДА, на жаль, не дочекався дрібний підприємець Олександр Яровий. «А куди скаржитися? — запитує він. — Самі розумієте, в якій країні живемо — це б нічого не змінило».
Ірина УЗЛОВА,
Тетяна СВІТЛИК