Учорашній день був значною мірою вирішальним для подальшої долі єврозони: Конституційний суд Німеччини мав оголосити вердикт щодо законності надання цією країною фінансової допомоги партнерам по зоні євро. Відповідний позов до КС іще торік подали шестеро провідних німецьких економістів — противників євроінтеграції та фінансового «доїння» Німеччини як провідної країни єврозони. Рішення суддів, затамувавши подих, чекали й міжнародні інвестори, і влада країн, що перебувають у зоні ризику — передусім Греції, фінансовий пакет допомоги якій було затверджено ще в травні. Тепер вони можуть зітхнути з полегшенням — як повідомляє «Німецька хвиля», Федеральний Конституційний суд ФРН у Карлсруе підтвердив: надання фінансової допомоги іншим державам єврозони цілком відповідає Конституції.
Водночас судді наполягли на тому, що на ухвалення майбутніх рішень про стабілізаційні пакети фінансової допомоги та надання кредитів партнерам Німеччини по зоні євро більший вплив повинен мати Бундестаг. «Федеральний уряд зобов’язаний заручитися підтримкою парламентського комітету з бюджету перед тим, як давати будь–які гарантії», — зачитав вердикт голова КС Андреас Восскуле. Оглядачі зазначають, що цей пункт може значно обмежити поле для політичних маневрів канцлера Ангели Меркель у разі виникнення нової кризової ситуації в єврозоні.
Окрім того, судді наполягли на тому, щоб німецький парламент не давав згоди на виділення пакетів допомоги у тих випадках, коли це призведе до різкого збільшення національного боргу. Аналітики вважають, що таким чином суд поставив хрест на ідеї запровадження так званих «євробондів». Додатково вони побоюються, що після цього судового рішення механізм виділення фінансових траншів стане ще складнішим, довшим та більш заплутаним. Економісти звертають увагу на те, що в період кризи ринки потребують швидких рішень, зазначає «Німецька хвиля».