Лікарі прогнозують дві хвилі грипу наприкінці цього та на початку наступного року: у листопаді–грудні та лютому–березні. За словами директора Київського центру клінічної імунології, головного імунолога Києва Олега Назара, експерти передбачають активізацію трьох видів, чи то пак штамів, грипу, а саме — минулорічної «каліфорнії» (в народі «свинячий» грип), «перса» та «брисбона».
Останній iз перерахованих штамів «гуляв» в Україні три роки тому, тож імунітету проти нього у переважної більшості людей немає. Симптоми кожного зі штамів збiгаються зі звичайними інфекційними захворюваннями: біль у горлі, нежить, болі в суглобах та м’язах, почервоніння рогівки очей. Відміна в тому, що грип «брисбона» може призвести до небажаних ускладнень залежно від особливостей імунної системи організму.
Для щеплення медики використовуватимуть минулорічну вакцину, яка, переконує Олег Назар, цілком придатна і для боротьби з цьогорічними вірусами. До того ж антитіла, які допомагає виробити вакцина вже через 8—12 днів після вакцинації, живуть в організмі людини рік–півтора, тож одного щеплення вистачить на кілька епiдемiчних хвиль.
Ціна щеплення коливається від 70 до 300 гривень. Цi кошти бажаючим доведеться викласти iз власної кишенi. Безкоштовно вакцинуватимуть дітей iз дитбудинків та пенсіонерів iз будинків для літніх людей, а також — за бажанням — медпрацівників. Соціально незахищені можуть «вибивати» гроші на вакцинацію через місцеві бюджети: за словами Олега Назара, таку статтю витрат у них передбачено.
Категорично протипоказана вакцинація тим, хто має алергію на курячий білок (саме на цьому матеріалі вирощують антитіла). Не варто робити щеплення і тим, хто прихворів або має ослаблений імунітет.