Набув чинності наказ Міносвіти про Зовнішнє незалежне оцінювання, яке має відбутися в 2012 році. Документ днями був зареєстрований в Міністерстві юстиції. Як зазначено в ньому, в наступному році майбутнім вступникам запропонують тести з дев’яти предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови та однієї з іноземних мов за вибором (англійської, німецької, французької або іспанської). Відтак для Українського центру оцінювання якості освіти це є сигналом для початку підготовки тестів із вищезгаданих предметів, а також їх перекладу на мови нацменшин.
Згідно з листом Міносвіти, ЗНО–2012 відбудеться значно раніше — з 14 травня по 7 червня. Тож у майбутніх випускників буде значно менше часу на підготовку до тестів (такі «незручності», нагадаємо, спричинені проведенням в Україні футбольного чемпіонату «Євро–2012»). Для одинадцятикласників важливо вже зараз визначатися з предметами для ЗНО та починати готуватися до тестів. Додамо, що остаточний графік проведення тестувань буде затверджено окремим наказом освітнього відомства.
ДО РЕЧІ
Авторитетна компанія QS, яка щороку складає рейтинги найкращих університетів світу, оприлюднила своє чергове дослідження. За версією QS, вишем номер один у світі є Кембріджський університет (Велика Британія), хоча довгий час у цьому списку тримав лідерство Гарвардський університет (США). Відтак Гарвард посів другу сходинку, Массачусетський технологічний університет (США) — третю. Також до першої п’ятірки увійшли Єльський університет (США) та Оксфордський університет (Велика Британія). Українських вишів традиційно в переліку найкращих ВНЗ світу немає.
Утiм це не засмучує студентів із країн Африки та Азії, які масово їдуть навчатися саме до України. Відтак торік число іноземних спудеїв у наших ВНЗ склало рекордних 47 тисяч осіб. Для порівняння: у радянські часи в українських вишах навчалося максимум 30 тисяч «гостей». У цілому за останні 5 років намітилася стійка тенденція до щорічного зростання студентів–іноземців у нашій країні. До нас залюбки їдуть навчатися з Китаю, Індії, Ірану, Сирії, Йорданії, африканських країн, Росії — загалом зі 134 держав. Адже в українських ВНЗ рік навчання для іноземного студента коштує 2—4 тисячі доларів. Для порівняння, в тому ж таки Кембріджі здобути диплом коштує іноземцю в середньому 18—20 тисяч доларів на рік, а в Гарварді — близько 38—40 тисяч доларів.