У Європі поширюється пошесть психічних та неврологічних захворювань. Як повідомляє агенція «Рейтер» із посиланням на результати останніх досліджень, майже 165 мільйонів європейців, а це 38 відсотків населення Старого Світу, щороку потерпають від таких розладів мозку, як депресія, страх, безсоння чи втрата пам’яті. Психічні розлади перетворюються на велику економічну та соціальну проблему, ціна якої вимірюються мільярдами євро. Адже люди, які на них страждають, не здатні повною мірою віддаватися роботі. «Ця проблема стає найбільшим викликом для Європи ХХІ століття», — наголошують автори масштабного дослідження, що тривало три роки у 30 країнах (27 держав–членів ЄС плюс Швейцарія, Ісландія та Норвегія).
Дослідники стверджують, що межа розподілу між психічно здоровими і хворими людьми дедалі звужується. «Ті, хто вже лікується від психічних розладів, робить це зі значним запізненням, і часто отримує невідповідну терапію», — наголосив один з керівників групи дослідників, директор інституту клінічної психології та психотерапії при Дрезденському університеті (Німеччина) Ганс Ульріх Віттхен.
Команда Віттхена враховувала близько 100 головних захворювань і розладів психічного характеру: від депресії й різноманітних фобій до шизофренії, алко–, нарко– й інших залежностей та найсерйозніших неврологічних розладів, як то епілепсія, хвороба Паркінсона чи розсіяний склероз. Результати дослідження, оприлюднені вчора на прес–конференції в Лондоні, показують, яким «надмірно великим тягарем» стають для країн Європи захворювання мозку та психічні розлади. Вони вже висуваються на провідне місце у списку причин смертей та інвалідності. Світова організація здоров’я прогнозує, що до 2020 року депресія вийде на друге місце за поширеністю хвороб у світі. А Ганс Ульріх Віттхен стверджує, що для Європи це похмуре майбутнє настає вже тепер.
Попереднє настільки масштабне дослідження було проведене в Європі 2005 року, і у 27 відсотків із 301 мільйона обстежених осіб медики виявили психічні хвороби, розлади та відхилення. Тоді вчені підрахували, що на лікування таких хворих впродовж їхнього життя буде витрачено 386 мільярдів євро. Тепер ці цифри доведеться підкоригувати, оскільки кількість європейців із психічними проблемами відтоді зросла на 11 відсотків.