Правоцентристська правляча партія канцлера ФРН Ангели Меркель — Християнсько–демократичний союз — програла на регіональних виборах у землі Мекленбург — Передня Померанія. Особливої гіркоти поразці додає те, що ця земля є малою батьківщиною фрау канцлера, через що її інколи жартівливо називають Меркельленд.
За попередніми результатами, ХДС отримав 24 відсотки голосів (на попередніх виборах 2006 року цю партію в землі Мекленбург — Передня Померанія підтримали майже 29 відсотків виборців). І втратив союзника: Вільна демократична партія, яка п’ять років тому на виборах до місцевого парламенту здобула 9,6 відсотка голосів виборців, цього разу взагалі не змогла подолати п’ятивідсотковий бар’єр, набравши близько 3 відсотків.
А перемогу цього разу святкували опозиційні ліваки. Лівоцентристську Соціал–демократичну партію підтримало аж 37 відсотків, партію «Ліві» — 17 відсотків виборців. Дехто з аналітиків прогнозує, що СДПН сформує в Мекленбурзі — Передній Померанії коаліцію з ХДС, як це вже було зроблено після виборів 2006 року. Проте найімовірніше, що союзу «коня і трепетної лані» цього разу не буде, і соціал–демократи логічно об’єднаються з «Лівими», прихопивши в коаліцію «Зелених» (вони, набравши більше 8 відсотків голосів, уперше увійшли до місцевого ландтагу).
Це вже не перша поразка правлячої у ФРН політичної сили на регіональних виборах, тож тривога правих зростає. Нагадаємо, у травні ХДС уперше за 58 років програла вибори в землі Баден–Вюртемберг.
Мекленбург — Передня Померанія — найменш населена федеральна земля Німеччини. Раніше вона входила до складу соціалістичної НДР і до сьогодні залишається найбіднішим регіоном країни. Головною причиною поразки ХДС на батьківщині її лідера вважають стурбованість німецьких виборців кризою в єврозоні, частину відповідальності за яку несе й Меркель. Німці також невдоволені тим, що їм доводиться виділяти з власних кишень значні кошти на гасіння фінансових криз у Греції та Іспанії.
Голосування у Мекленбурзі — Передній Померанії німецькі оглядачі називали генеральною перевіркою на міцність позицій ХДС і вільних демократів перед загальнонаціональними парламентськими виборами 2013 року. І праві, на радість соціал–демократам, цей іспит знову провалили.