Відучора на всій території Європейського Союзу припинено виробництво та продаж традиційних електричних лампочок потужністю 60 Вт. Це черговий етап у переході на енергозберігаючі вироби. Єврокомісія, яка започаткувала кампанію поетапного вилучення в ЄС традиційних лампочок, наголошує, що лише 10 відсотків спожитої ними електричної енергії йде власне на утворення світла. Решта 90 відсотків — на нагрівання повітря, а це вже марнотратство. Тож із 1 вересня 2009 року на всій території ЄС було заборонено виробництво та продаж лампочок потужністю 100 Вт, рік тому така сама доля спіткала лампочки на 75 Вт, а з 1 вересня 2012 року, після вилучення ламп розжарювання на 40 та 25 Вт, вони остаточно відійдуть в історію.
Споживачі таким розвитком подій не дуже задоволені, адже енергозберігаючі лампи значно дорожчі за традиційні. Критики тотального переходу на «економні» лампочки також заявляють, що вони дають «холодне світло», яке у деяких особливо чутливих осіб викликає мігрені, та перегорають лампочки значно швидше, ніж обіцяють виробники. Бо вказуючи на них термін їх безперервної дії аж до 40 тисяч годин, тобто до п’яти років, вони при цьому «забувають» зазначити, що кожне увімкнення та вимкнення лампочки скорочує термін її життя.
Натомість офіційний Брюссель наголошує, що енергозберігаючі лампочки останнього покоління у рази ефективніші, ніж старі вольфрамові. Завдяки їм на всій території ЄС порівняно з «розжарювальними» з часом вдасться щороку економити в середньому 12,5 відсотка електроенергії. Цього обсягу достатньо для забезпечення електроенергією 11 мільйонів домогосподарств, тобто великої європейської країни розміром iз Польщу чи Іспанію. Що ж до вигоди споживачів, то вони, за підрахунками фахівців Європейської організації споживачів BEUC, завдяки енергозберігаючим лампочкам щороку заощаджуватимуть до 166 євро на господу. У масштабах усього ЄС річний розмір економії становитиме від 5 до 10 млрд. євро.