Минулого тижня офіційний сайт Київміськдержадміністрації переможно видав новину: нарешті Музей історії Києва, який залишився безхатченком після того, як його позбавили Кловського палацу на користь Верховного Суду, отримає приміщення. От тільки омріяний прихисток міська влада знайшла не деінде, як в одній iз найскандальніших будівель на вулиці Богдана Хмельницького, 7, поблизу станцiї метро «Театральна». Проти цього будівництва кияни вже кілька років ходять на мітинги та акції: будівельники перед початком робіт вирубали зелені насадження, а потім виявилося, що будівля ще й небезпечна, бо може завалити вестибюль станції метро.
Утiм прес–служба столичної влади рапортувала: «У результаті складних переговорів з інвестором досягнуто домовленості про безкоштовну передачу будівлі на Богдана Хмельницького, 7 у власність киян». І процитувала голову КМДА Олександра Попова: «На жаль, питання розміщення експозиції Музею історії Києва виникло дуже давно, але та робота, яку я провів зі своїми колегами, дає нам сьогодні перспективи вирішення цього питання».
«УМ» не вдалося поспілкуватися з директором Музею історії, щоб довідатися його позицію (опоненти команди Попова заявляють, що з керівництвом музею активно «працює» влада, схиляючи погодитися на озвучену пропозицію). Опозиція ж наміри Попова розцінила, перш за все, як намагання узаконити скандальне будівництво. Мовляв, голова КМДА обіцяв демонтувати споруду, а виявилося — насправді потайки вів переговори із забудовником. «Кияни пам’ятають обіцянки влади, що незаконну забудову біля метро демонтують. Мовляв, уже навіть і численні суди виграли. Минув час, а на будівництві досі ведуть роботи. Очевидно, міській владі необхідно за будь–яку ціну змінити думку громади щодо цієї ситуації», — зазначила в коментарі «УМ» заступник голови фракції «Удар» Віталія Кличка у Київраді Наталія Новак.
А депутат Київради від БЮТ Олександр Бригинець висловився ще категоричніше: «Попов — це приклад політика, в якого слова зі справами кардинально розходяться. Його ідея із вселенням музею до будівлі на «Театральній» — повна нісенітниця. По–перше, та споруда високонебезпечна. І, до речі, Попов сам ставив підпис під листом до Азарова, в якому про це йдеться. По–друге, музеєві потрібно щонайменше 5 тисяч квадратних метрів площі, а запропонована будівля має лише 3 тисячі. По–третє, ганебно розташовувати Музей історії міста у найскандальнішому об’єкті будівництва. Там хіба що музей корупції доречно облаштувати».
До речі, за кілька днів після заяви голови КМДА газета «Коммєрсант» iз посиланням на одного з девелоперів, ознайомленого з ходом переговорів, повідомила, що музей, швидше за все, отримає тільки частину будівлі на Хмельницького. Отже, музейники можуть розраховувати навіть менше, ніж на 3 тисячі квадратних метрів. Опозиція і працівники музею обіцяють скликати прес–конференцію, аби озвучити свої побажання та чітку позицію стосовно ситуації, що склалася.