Віктор Янукович — не Махатма Ганді. І не лише тому, що великий індус був усього лише духовним лідером нації, а наш, хоч і теж дуже духовний (лаврське начальство засвідчить) — аж «проффесор». Ганді, як і кожен сповідник індуїзму, любив і шанував корів, тому, мабуть, завжди охоче милувався рогатими на вулицях індійських міст. Янукович же, хоча й мав би звикнути до спілкування принаймні з биками, худоби не любить — ні великої рогатої, ні маленької безрогої. Принаймні такий висновок зробили мешканці Пересопниці та сусідніх до неї сіл Рівненщини, коли в день приїзду Президента їм... заборонили виводити худобу з двору. Справді, а ну ж бо якась Лиска чи Манька несподівано вискочить на дорогу й зіпсує незвичному до такого видовища лідеру (не нації — «Регіонів») весь його духовний настрій. А до Пересопниці Віктор Федорович приїхав саме з таким: там святкували 450–річчя найвідомішого в Україні рукописного Євангелія, на якому складають присягу наші президенти.
Як повідомляє прес–служба «Батьківщини», якій поскаржилися місцеві мешканці, приїзд глави держави попсував настрій не лише селянам, що не могли випасти худобу (щоправда, прес–секретар Президента Дарка Чепак запевнила: корів та людей усього лише попросили не виходити на дорогу під час проїзду президентського кортежу). У Рівному біля Народного дому правоохоронці зранку заблокували автобуси з городянами, які збиралися їхати на святкування до Пересопниці. Аргументували тим, що у водіїв не було дозволів на перевезення пасажирів та спеціальної перепустки. Лише після втручання народних депутатів автобуси таки прорвалися крізь кордони міліції й дісталися «ювілейного» села.
Дістався Пересопниці, де з нагоди урочистостей відбулося офіційне відкриття культурно–археологічного комплексу й пішохідного туристичного маршруту «Пересопниця», і Віктор Янукович. Опозиція зустріла його пікетами та вигуками на кшталт «Ні диктатурі та репресіям в Україні!», «Януковичу, пора братися за своїх!», але Президентові, який перебував на духовній хвилі, це було — що комариний укус бегемоту. На запитання рівненського журналіста, чи не краще було б вкласти кошти, витрачені на будівництво комплексу в Пересопниці, у спорудження шкіл, глава держави слушно відповів: «Гроші треба вкладати не тільки у матеріальне, а й у духовне, в культуру, в розвиток нашої країни. Пересопниця — це духовний символ України, а без духовності немає народу».
До речі, освячення культурно–археологічного комплексу не відбулося — УПЦ Московського та Київського патріархатів так і не змогли дійти згоди, кому з них випаде така честь.