Мінськ «підлещується» до Заходу
Правоохоронні органи Білорусі за минулі вихідні закрили кримінальні справи на кількох представників опозиції, порушені у зв’язку з акціями протесту 19 грудня 2010 року. Як повідомляє «Коммєрсант», припинено кримінальне переслідування колишнього кандидата в президенти Григорія Костусєва, лідера організації «Молоді демократи» Олега Корбана та опозиційного активіста Олександра Арестовича, який під час минулорічних президентських виборів працював у штабі опозиційного кандидата Миколи Статкевича. Напередодні було закрито також справи одного з лідерів опозиції Анатолія Лебедька та журналістки «Хартії–97» Наталі Радіної. Усі вище перелічені перебували на волі (Радіну, Лебедька і Костусєва після 19 грудня арештували, проте невдовзі випустили на підписку про невиїзд).
Як припускають оглядачі, закриття кримінальних справ щодо опозиціонерів — це сигнал, який офіційний Мінськ подає Заходу, щоб реабілітуватися в його очах і отримати чергову порцію фінансової допомоги. Наприкінці серпня рада директорів МВФ має розглянути результати моніторингу, проведеного в Білорусі у червні, й обговорити можливість надання Мінську нового кредиту.
Ходорковський став журналістом
Колишній очільник корпорації ЮКОС Михайло Ходорковський став новим колумністом англомовного журналу The New Times, що виходить у Росії. Про це повідомив у своєму мікроблозі заступник головного редактора видання Ілля Барабанов. Перша колонка, написана екс–олігархом, учора опублікована на сайті журналу. Матеріал присвячений тюремному життю: Ходорковський розповідає про долі кількох ув’язнених, з якими йому випало поспілкуватися за ґратами. Нагадаємо, зараз високопоставлений політв’язень відбуває покарання у колонії №7 у карельському місті Сегежа, де його направили працювати до господарського загону
В окупованій Абхазії — новий президент
У не визнаній світовою спільнотою (окрім Росії, Венесуели, Науру та Нікарагуа) Республіці Абхазія, яку Грузія вважає окупованою Російською Федерацією територією, відбулися вибори президента замість померлого у травні Сергія Багапша. Як повідомив у суботу голова Центрвиборчкому Абхазії Бата Табагуа, набравши 54,86% голосів виборців, переміг Олександр Анкваб. Решта кандидатів значно відстали. Явка становила 71,92 зареєстрованих виборців.
Новообраний глава республіки заявив, що в майбутньому Абхазія може змінити форму правління з президентської на парламентську, але «поки що говорити про це передчасно».
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що вибори в Абхазії «не сприяють мирному врегулюванню ситуації у Грузії». «Альянс знову заявляє про свою повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів», — наголосив Расмуссен.
Теракт в Іраку
Позавчора ввечері в сунітській мечеті Умм аль–Кура на заході Багдада стався вибух, у результаті якого загинули 28 (за іншими даними — 29) людей, ще 37 постраждали. Як повідомляє «Франс пресс», бомбу привів у дію терорист–смертник. Серед загиблих виявився й депутат іракського парламенту Халід аль–Фахдаві. Умм аль–Кура — найбільша сунітська мечеть Багдада, до якої приходять молитися лідери сунітської громади.