Космічна репутація Росії значно похитнулася: уперше з 1978 року зазнав катастрофи транспортний корабель «Прогрес», який мав доставити продукти харчування та інший вантаж на Міжнародну космічну станцію. Представники компанії «Роскосмос» повідомили, що «Прогрес» не зміг вийти на задану орбіту, бо не встиг набрати потрібну швидкість. Відповідно до розрахунків, він мав відділитися від ракети–носія «Союз» позавчора о 17:09 за московським часом, але відстикування сталося в позаштатному режимі. За словами представників «Роскосмосу», «було порушено роботу двигуна, що спричинило його аварійне відключення». Уламки корабля впали в Алтайському краї в районі урочища Дежир–Гік. Учора, за умов дощу та поганої погоди, почалися їх пошуки.
Як повідомив агенції «Інтерфакс» голова адміністрації найближчого до урочища населеного пункту Каракокша Юрій Шмигін, на момент падіння уламків «Прогресу» в цій місцевості могли перебувати до десятка осіб — заготівельників кедрових горіхів, тож не виключені людські жертви. Вибух був такої сили, що в радіусі 100 кілометрів мало не повилітало скло з вікон. Уламки корабля токсичні, тому можуть завдати шкоди екології Алтаю.
Як повідомляє «Інтерфакс», запланований на 22 вересня запуск космічного корабля «Союз ТМА–22» тепер відкладено до з’ясування причин позаштатного запуску «Прогресу». Адже на третьому ступені ракети, яка виводить на орбіту кораблі «Союз», встановлено такий самий двигун.
Вантажні кораблі типу «Прогрес» були розроблені спеціально для обслуговування орбітальних станцій. У зв’язку з катастрофою одного з них вирішується питання про скорочення штату Міжнародної космічної станції до максимум трьох осіб. У російському Центрі управління польотами стверджують, що наразі немає потреби у достроковому поверненні на Землю тих шести космонавтів, які перебувають на станції — запаси харчів їм доведеться економити, але загалом їх має вистачити щонайменше до жовтня.