Американський часопис «Форбс» оприлюднив свій черговий щорічний рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу. Цього року його очолила канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка піднялася з торішнього четвертого місця і витіснила з першої сходинки дружину президента США Мішель Обаму. Меркель уже утримувала титул найвпливовішої жінки світу у 2006—2009 роках, і у 2011–му знову повернула його собі, відігравши надзвичайно важливу роль у виведенні своєї країни зі світової економічної кризи. Також експерти «Форбс» відзначили фрау канцлера за вплив на світову економіку та зусилля зі стабілізації зони євро.
Другу позицію в списку посіла «жінка Обами», але не дружина Мішель, а держсекретар США Хілларі Клінтон — за ту роль, яку відіграла під час революцій на Близькому Сході та Півночі Африки.
«Бронзу» здобула президент Бразилії Ділма Руссефф — перша жінка на цій посаді, яка за короткий час (із 1 січня цього року) встигла позитивно показати себе як справжній лідер своєї країни.
Місця з 4–го по 10–те посіли, відповідно, президент компанії PepsiСo Індра Нуї, директор соціальної мережі Facebook Шеріл Сандберг, дружина засновника компанії «Майкрософт» Білла Гейтса — Мелінда, лідер правлячої партії Індії Соня Ганді, перша леді США Мішель Обама, директор–розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард та виконавчий директор компанії Kraft Foods Айрін Розенфельд. Наймолодшою учасницею рейтингу є 25–річна епатажна поп–зірка Леді Гага, яка посідає 11–ту сходинку, а найстаршою — 85–річна королева Великої Британії Єлизавета ІІ, яку «Форбс» цього разу розмістив на 49–й позиції. 22 з найвпливовіших жінок світу є незаміжніми. А вся сотня загалом розпоряджається сумарним капіталом у 30 трильйонів доларів.
Варто додати, що цього року укладачі списку часопису «Форбс» майже проігнорували європейок, яких у рейтингу менше, ніж представниць Азії чи навіть Латинської Америки або Африки. Наступною після Ангели Меркель європейкою в рейтингу є Крістін Лагард, але, як голова МВФ, вона завідує світовими фінансами. Радше винятком є і британська королева, яка зберігає впливовість не в останню чергу завдяки тому, що номінально очолює не лише Об’єднане Королівство, а й Австралію, Канаду тощо. Першу представницю європейського бізнесового світу — 50–річну іспанку Анну Патрісію Ботін, яка є директором компанії Santander UK — бачимо лише на 77–й позиції. До сотні найвпливовіших потрапила ще тільки 58–річна француженка Домінік Сенекур, директор компанії AXA Private Equity (98–ма сходинка). Жодна з представниць країн пострадянського табору цього разу в рейтингу «Форбс» не фігурує (минулого року 97–му сходинку посідала Юлія Тимошенко).