У Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» відкрито виставку унікальних архівних документів про геноцид українців. Під час презентації експозиції заступник голови Асоціації дослідників голодоморів Олександр Ушинський наголосив: «Голодомор однозначно був геноцидом. Цьому є безліч підтверджень. Винищували тих, хто міг стати цвітом української нації, винищували найкраще. Якщо у 1935–му році весь світ говорив про геноцид, то чому на 20–му році незалежності України влада це заперечує?!».
Експозиція складається з документальної, мистецької та книжкової частин, об’єднаних спільною метою — розкрити для української та зарубіжної громадськості події 1932—1933 років. Представлені роботи дають змогу ознайомитися зі справжньою історією Голодомору в Україні, демонструючи реалії тих сумних часів. Відвідувачам виставки представлені зокрема картини, надані заслуженим художником Валерієм Франчуком та Історико–краєзнавчим музеєм Калущини, який виділив для презентації десять полотен художника Петра Савчина.
Окрім того, на виставці представлено унікальні архівні матеріали: постанови, директиви, книги реєстрації смертності, світлини, свідчення очевидців. Підсилює бачення трагічних подій 1930–х і відеоінсталяція, яка створює уявлення про перебіг колективізації та репресивні заходи радянського тоталітарного режиму.