Вишів для підготовки майбутніх правоохоронців відтепер буде менше: уряд схвалив розпорядження про реорганізацію мережі вищих навчальних закладів МВС. Відповідно до нього, жертвами ліквідації стали Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Кіровоградський юридичний інститут, Херсонський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, Кримський юридичний інститут Одеського державного університету ВС та Прикарпатський юридичний інститут Львівського державного університету ВС. Студенти реформованих філій продовжать навчання в університетах, до складу яких вони входили.
«4 серпня ми подали інформацію до Центру зайнятості про заплановане скорочення викладацького складу. Викладачі пригнічені, оскільки зараз знайти роботу у ВНЗ такого типу складно. Проте особливої проблеми не бачимо: атестовану частину викладачів буде переведено у практичні підрозділи УМВС та в інші навчальні заклади мережі УМВС», — розповів «УМ» заступник начальника з кадрового забезпечення Кіровоградського юридичного інституту Олександр Нікітенко.
На сайтах постраждалих інститутів уже з’явилися повідомлення про початок процесу ліквідації. Утім цій новині не дивуються, оскільки розмови про планове скорочення філій були ще в лютому. «Працівники інституту сприймають розпорядження про ліквідацію нормально. Ми були готові. Курсантів переведуть до Харкова, частину викладачів — теж, інша частина перейде на роботу в структурні підрозділи МВС. Заклад i далi функціонуватиме як навчально–консультативний пункт: будемо доводити до кінця навчання для студентів заочної форми навчання», — повідомив «УМ» проректор Харківського національного університету внутрішніх справ, начальник Херсонського юридичного інституту Микола Пихтін.
Проте далеко не всі студенти та викладачі беззаперечно і спокійно сприйняли інформацію про ліквідацію своїх альма–матер. 8 серпня студенти Прикарпатського юридичного інституту разом iз батьками вийшли на страйк проти розпорядження Кабміну. Протестанти вимагали продовження навчання в Івано–Франківську: кажуть, були задоволені і навчальною базою, і викладацьким складом. Тепер розгублені: не знають, що на них чекає в інших вишах. Особливо негативно налаштовані контрактники, адже тепер їм доведеться платити не тільки за навчання, а й за проживання та харчування. Студенти обіцяють боротися до кінця і вже подали звернення до Президента з проханням поновити діяльність їхнього інституту.
ДО РЕЧІ
Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник назвав п’ятірку найпопулярніших цього року серед абітурієнтів ВНЗ. За його словами, найбільше заяв було подано до Національного університету «Львівська політехніка» — близько 26 тисяч. На 2 тисячі вступників від нього відстав Львівський національний університет ім. Франка. На третьому місці опинився Національний авіаційний університет, а четверту сходинку посів Національний технічний університет «Київська політехніка». Київський Національний університет ім.Тараса Шевченка опустився цього року з другої на п’яту позицію. Міністр пояснив цей факт тим, що, на відміну від інших вишів, університет приймав заяви від абітурієнтів, тільки якщо результати ЗНО були вище 150 балів.