Масові заворушення тривають і в Чилі. Там теж протестує молодь. Але, на відміну від Англії, де представники переважно бідних іммігрантських кварталів вийшли на вулиці суто з хуліганських мотивів (нагадаємо, бунт спричинило вбивство поліцією африканського молодика, який перед тим поранив полісмена), у Латинській Америці студенти відстоюють своє право на якісну і, головне, дешеву державну освіту. Уже традиційно для нинішнього часу акції протесту збираються за посередництва соціальних мереж в інтернеті. До груп, створених студентською громадою Університету Чилі у «Фейсбуці» та інших майданчиках у всесвітньому павутинні, долучаються й нестуденти. Позавчора пізно увечері мешканці чилійської столиці організували «каструльний бунт» на підтримку молоді. В один і той самий час у різних районах Сантьяго люди почали стукати в каструлі, казанки та інший посуд. Гамір було добре чути в усіх районах міста, зокрема й поблизу президентського палацу Ла–Монеда.
До такого кроку чилійці вдаються не вперше в історії: схожі «каструльні бунти» були одним із видів протесту проти диктатури генерала Аугусто Піночета, який 1973 року прийшов до влади внаслідок військового перевороту.
На жаль, самим лише биттям у сковорідки нинішні протести не обмежуються. Перші ж маніфестації студентів вилилися у сутички з поліцією, в результаті яких поранення різної тяжкості отримали понад 40 осіб. Близько 300 учасників заворушень було заарештовано. Як стверджують правоохоронці, політика тут зовсім ні до чого: гаряча юнь підпалювала автомобілі й била шибки.