Мустафа Абдель Джаліль, глава правлячого органу лівійських повстанців — Національної перехідної ради (НПР) — відправив у відставку виконавчий комітет Ради, який виконує обов’язки кабінету міністрів. За словами Джаліля, його рішення було викликане «політичною та військовою некомпетентністю» повстанських урядовців. А один із представників НПР повідомив, що виконавчий комітет було розпущено у відповідь на вбивство минулого місяця командувача силами повстанців генерала Абделя Фатаха Юніса.
Ця загибель спричинила політичну кризу та розкол у лавах лівійської опозиції і завдала великих політичних збитків повстанцям. За кілька годин до смерті Юніса заарештували за підозрою у підтриманні контактів із режимом Муаммара Каддафі. Арешт та вбивство генерала значно погіршили відносини НПР із впливовими племінними групами, які його підтримували. Абдель Юніс, який очолював МВС в уряді Муаммара Каддафі і вірно служив йому десятиріччями, але в лютому цього року перейшов на бік повстанців, залишається фігурою надзвичайного таємничою. Чи був він засланим агентом Каддафі, чи працював на двох господарів — невідомо. Загадковими залишаються й обставини його загибелі. 28 липня його частково спалене тіло було знайдене на околиці Бенгазі. Тепер представники племені, з якого походить генерал Юніс, ведуть ретельне розслідування обставин його загибелі. Дехто з його прибічників покладають вину за вбивство впливового політика на ісламістське угруповання, яке підтримує повстанців. Інші впевнені, що його вбили агенти полковника Каддафі.
Формування нового складу уряду доручено прем’єр–міністру НПР Махмуду Джабрилю. Оглядачі вважають, що він залишить на своїх посадах частину міністрів із попереднього кабміну. Тобто фактично відбудеться «чистка» виконавчого комітету від небажаних та підозрілих осіб. Але такі рокіровки викликають у Лівії та за кордоном великі сумніви в тому, що повстанці зможуть керувати країною, навіть якщо їм вдасться перемогти сили Каддафі.
А поки що сили залишаються приблизно рівними. Упродовж минулих вихідних та на початку цього тижня тривали бої за лівійські міста Злітен та Бір–Ганем, які мають стратегічне значення для розгортання наступу повстанців на столицю Тріполі. Попри суперечки в керівництві, Захід і надалі матеріально й політично підтримує лівійську опозицію. Нагадаємо, близько 40 держав світу визнали Національну перехідну раду єдиною легітимною владою Лівії.